13. března 2019 13:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Na Václavském náměstí se otevře galerie nahých lidí. Má přiblížit méně obvyklé sexuální praktiky

Z výstavy nahých žen Voayer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Z výstavy nahých žen Voayer. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Po několikadenních výstavách nahých žen a nahých mužů připravil její autor dlouhodobou expozici. Začne 5. dubna v Domě módy na Václavském náměstí a lidé si na ní budou moci prohlížet nahé ženy i muže. Oznámil to Mário Petreje, který tyto výstavy podle svých slov pořádá jako oslavu svobody, krásy lidského těla, tělesnosti a prožitku. Jeho výstavy také mají lidem přiblížit komunitu méně obvyklých sexuálních praktik.

Multimedialní Galerie Voayer bude otevřena jen pro dospělé každý den kromě pondělí od 10:00 do 21:30. Některých modelů se mohou návštěvníci i dotknout. Dovolen je jen jemný dotyk či pohlazení, a to v hygienických rukavicích, které budou k dispozici. Modely, kterých se lidé mohou dotknout, jsou označeni. Podle Petrejeho budou každý den vystavováni jiní lidé, podle programu na webu budou některé dny vyhrazeny jen ženským modelům, jiné mužským a jiné oběma pohlavím společně.

Výstava nahých žen Voayer právě probíhající v Praze.
Výstava nahých žen Voayer právě probíhající v Praze.

Každý návštěvník může v galerii být maximálně 1,5 hodiny, vstupné je 550 korun. Petreje začínal s výstavami nahých žen na Slovensku, v roce 2017 ji uskutečnil v Praze. Trvala 18 hodin a přišlo na ní podle něj více než 1500 návštěvníků. Na podzim pak uspořádal v Praze výstavu nahých mužů. Autor zdůrazňuje, že i když modelky bývají v pozicích, které mohou pro někoho představovat ponížení, všechny pracují dobrovolně. Každá z nich má také svého osobního strážce, i v plánované galerii bude vždy bezpečnostní služba.

ČTK

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život
Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to, jak si do svého života nějaké to štěstíčko přivolat. Žádné talismany, čtyřlístky nebo zaručené rituály. Hlavní podmínkou stálého štěstí je naše vnitřní vyrovnanost. Jak jí dosáhnout, nám poradí už stovky let staré jógové spisy.

Najdete na Lidovky.cz