13. března 2019 13:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Na Václavském náměstí se otevře galerie nahých lidí. Má přiblížit méně obvyklé sexuální praktiky

Z výstavy nahých žen Voayer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Z výstavy nahých žen Voayer. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Po několikadenních výstavách nahých žen a nahých mužů připravil její autor dlouhodobou expozici. Začne 5. dubna v Domě módy na Václavském náměstí a lidé si na ní budou moci prohlížet nahé ženy i muže. Oznámil to Mário Petreje, který tyto výstavy podle svých slov pořádá jako oslavu svobody, krásy lidského těla, tělesnosti a prožitku. Jeho výstavy také mají lidem přiblížit komunitu méně obvyklých sexuálních praktik.

Multimedialní Galerie Voayer bude otevřena jen pro dospělé každý den kromě pondělí od 10:00 do 21:30. Některých modelů se mohou návštěvníci i dotknout. Dovolen je jen jemný dotyk či pohlazení, a to v hygienických rukavicích, které budou k dispozici. Modely, kterých se lidé mohou dotknout, jsou označeni. Podle Petrejeho budou každý den vystavováni jiní lidé, podle programu na webu budou některé dny vyhrazeny jen ženským modelům, jiné mužským a jiné oběma pohlavím společně.

Výstava nahých žen Voayer právě probíhající v Praze.
Výstava nahých žen Voayer právě probíhající v Praze.

Každý návštěvník může v galerii být maximálně 1,5 hodiny, vstupné je 550 korun. Petreje začínal s výstavami nahých žen na Slovensku, v roce 2017 ji uskutečnil v Praze. Trvala 18 hodin a přišlo na ní podle něj více než 1500 návštěvníků. Na podzim pak uspořádal v Praze výstavu nahých mužů. Autor zdůrazňuje, že i když modelky bývají v pozicích, které mohou pro někoho představovat ponížení, všechny pracují dobrovolně. Každá z nich má také svého osobního strážce, i v plánované galerii bude vždy bezpečnostní služba.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz