20. března 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Náplast za miliony liber. Richard Hammond se při natáčení zranil pádem z motorky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Moderátoři populárního pořadu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moderátoři populárního pořadu |

Při natáčení mozambického dílu show Grand Tour, duchovního nástupce kultovního Top Gearu, se ošklivě zranil Richard Hammond, jeden z trojce moderátorů. Ve vysoké rychlosti spadl z motorky. Není to první Hammondova nehoda - v roce 2006 ho porucha auta málem stála život. Zdravotní výdaje je ale vždy z čeho hradit - produkovat jeden díl Grand Tour stojí společnost Amazon 4,5 milionů liber.

Při nebezpečné jízdě po neudržované silnici v Mozambiku Richard Hammond nezvládl řízení a spadl z motorky přímo na hlavu. Po nehodě ležel v bezvědomí na silnici, kilometry od nejbližšího zdravotnického střediska. „Opravdu si docela dost ublížil,“ sdělil deníku The Sun Hammondův spolumoderátor Jeremy Clarkson. Na otázku, jestli byl Hammond okamžitě převezen do nemocnice odpověděl: „My nejezdíme do nemocnic.“

Richard Hammond je podle svých vlastních slov v pořádku a bez následků. Fanoušky o tom ujistil na motoristické sociální síti Drivetribe (kterou Hammond spolu se spolumoderátory Jeremy Clarksonem a Jamesem Mayem založil). „Můžu potvrdit, že jsem spadnul z motorky a narazil si hlavu, ale život jde dál,“ vysvětlil.

Událost měla pro štáb hororový nádech díky události z roku 2006. Richard Hammond seděl za volantem sportovního vozu dragster, když se mu ve vysoké rychlosti (zhruba 460 kilometrů v hodině) utrhlo přední kolo. Následná nehoda nechala Hammonda s poškozeným mozkem dva týdny v kómatu. „Ovlivnilo to můj život. Hrozně často jsem poté ztrácel trpělivost a připadalo mi, že mě všechno kolem ohrožuje,“ sdělil Hammond v rozhovoru pro magazín Radio Times.


Motoristická show Grand Tour je jedním z nejdražších televizních projektů v historii. Top Gear slavil celosvětový úspěch, ale posléze byl moderátor Jeremy Clarkson vyhozen za to, že fyzicky zaútočil na producenta. James May i Richard Hammond odešli solidárně s ním. Příležitosti se chytla společnost Amazon a dala moderátorům možnost mít novou show. Vyhradila na to astronomickou sumu 160 milionů liber (téměř 5 miliard korun) - 4,5 milionů na každý ze 36 dílů. Podle zdrojů deníku Daily Mail dávala televize BBC na každý díl show Top Gear zhruba 450 tisíc liber. Amazon tak dostupné finance motoristického trojlístku zdesetinásobil.

  • 1Diskuse

Najdete na Lidovky.cz