9. září 2019 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Návrat do hotelu Overlook. Snímek Doktor Spánek, pokračování Osvícení, přináší poslední ukázku

Ewan McGregor jak dnes již dospělý Danny Torrance. Snímek Doktor Spánek (2019).... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ewan McGregor jak dnes již dospělý Danny Torrance. Snímek Doktor Spánek (2019).... | foto: VE

LOS ANGELES Ewan McGregor se vyrovnává se stíny minulosti v pokračování kultorvního filmu Osvícení režiséra Stanleyho Kubricka. Předlohou bude znovu román spisovatele Stephena Kinga. Poslední ukázka (final trailer) potěší hlavně fanoušky prvního dílu. Snímek zamíří do českých kin 31. října.

V roce 1980 se Jack Nicholson zapsal do povědomí diváků jako zneuznaný spisovatel Jack Torrance ve filmu Osvícení. Jack odvezl svou rodinu do hotelu Overlook v Coloradu, kde, jak doufá, znovu nalezne inspiraci pro své dílo. Výměnou za pobyt dělá v prázdném hotelu přes zimu, kdy se budova nepoužívá, správce. 

Místo inspirace ale nalezne šílenství, které mu přikazuje zabít jeho ženu Wendy (Shelley Duvallová) a syna Dannyho (Danny Lloyd). Snímek natočil režisér Stanley Kubrick na motivy stejnojmenného románu Stephena Kinga z roku 1977.

Ewan McGregor jak dnes již dospělý Danny Torrance. Snímek Doktor Spánek (2019)....
Ewan McGregor jak dnes již dospělý Danny Torrance. Snímek Doktor Spánek (2019)....

V roce 2013 vydal King přímé pokračování v podobě románu Doktor Spánek. To se zaměřuje na dospělého Dannyho Torrance, který se stále nemůže vyrovnat s hrůzou, které byl svědkem v hotelu Overlook. Trápí ho nespavost, noční můry a vznáší se nad ním přízrak jeho otce. I tato kniha se nyní dočkala pokračování pod taktovkou režiséra Mikea Flanagana (Nepřítomnost, Oculus). 

Dospělého Dannyho si zahrál oblíbený herec Ewan McGregor.  Diváci dále uvidí Rebecca Fergusonovou, Jacoba Tremblaye, Jocelin Donahuovou, Catherine Parkerovou a další.

Režisér Flanagan měl s Kingovou předlohou předchozí zkušenosti.  Flanagan s Macym pro Netflix točili televizní snímek Geraldova hra (Gerald´s Game) také na motvy díla Stephena Kinga. 

Advantage Consulting, s.r.o.
LAKÝRNÍK VE STROJÍRENSTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 21 000 - 30 000 Kč