21. ledna 2019 15:19 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Návštěvnosti kin vévodí film o Queen, v tržbách dohání Avatara

Rami Malek jako nezapomenutelný Freddie Mercury. Snímek Bohemian Rhapsody... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rami Malek jako nezapomenutelný Freddie Mercury. Snímek Bohemian Rhapsody... | foto: FOX

PRAHA Žebříčku víkendové návštěvnosti českých kin stále vévodí film o skupině Queen Bohemian Rhapsody, který v tuzemských výdělcích dohání rekordní tržby snímku Avatar. Britsko-americký snímek o zpěvákovi Freddiem Mercurym za 12 týdnů promítání vydělal přibližně 203 milionů korun, Avatar má tržby 219,6 milionu korun. Vyplývá to z údajů, které dnes na webu zveřejnila Unie filmových distributorů.

Snímek Bohemian Rhapsody, který svým tvůrcům vynesl Zlatý glóbus za nejlepší drama a zlatou sošku glóbu pro nejlepšího herce (Rami Malek), v Česku navštívilo 1,3 milionu diváků.

Snímek Skleněný a Raubíř Ralf

Na druhém místě do žebříčku vstupuje americké drama Skleněný, ve kterém režisér M. Night Shyamalan spojuje dva samostatné filmy Vyvolený a Rozpolcený. Snímek, v němž se vracejí herecké hvězdy Bruce Willis a Samuel L. Jackson, o premiérovém víkendu přilákal přes 28 tisíc diváků. Na třetím místě skončila animovaná komedie Raubíř Ralf a internet. 

Rami Malek jako Freddie Mercury. Snímek Bohemian Rhapsody.
Rami Malek se do role vžil. Snímek Bohemian Rhapsody (2018). Režie: Bryan...

Známý videoherní záporák Ralf a jeho malá poruchová kamarádka Vanilopka von Šmak za dva týdny přilákali 86 500 návštěvníků. Americký akční film Aquaman režiséra Jamese Wana je čtvrtý. Za šest týdnů má na svém kontě více než 335 000 diváků a vydělal 54,4 milionu korun. Na pátém místě následuje další novinka, kterou je animovaný snímek Ledová sezóna: Medvědi jsou zpět.

Ze starších tuzemských snímků je v první dvacítce na 9. místě film režisérky Olgy Dabrowské Cena za štěstí a na 16. místě pohádka režiséra Marka Najbrta Čertí brko.

Ve čtvrtek bude mít v českých kinech premiéru americký rodinný film Psí domov, dánský thriller Složka 64, britské historické drama Favoritka, Schindlerův seznam doplněný předmluvou režiséra Stevena Spielberga, ruský animovaný snímek Ovečky a vlci: Veliká bitva, íránské drama Prase a příběh českého leteckého esa Narušitel.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz