13. března 2017 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Návykovější než metamfetamin. Fanoušci sestřihali Perníkového tátu jako film

Seriál Breaking Bad (Perníkový táta). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Seriál Breaking Bad (Perníkový táta). | foto: Televize AMC

Kultovní seriál Perníkový táta (Breaking Bad) má 62 epizod. Série byla známá spoustou výplňových scén a pomalým dějem. Tyto problémy teď řeší verze sestříhaná Lucasem Stollem a Gaylorem Morestinem - dvouhodinový film plný jen toho nejdůležitějšího.

Perníkový táta sleduje osudy Waltera Whitea (Brian Cranston). který se z učitele chemie vypracuje až na drogového šéfa číslo jedna. Podle tvůrců zabralo stríhání a editace celá dva roky a výsledná práce má 127 minut. Perníkový táta je seriál z produkce americké televize AMC. Má pět sérií, které se natáčely od ledna 2008 do září 2013. Série vyhrála mnoho cen, mezi nimi několik Emmy a dva Zlaté glóby.

Seriál Perníkový táta se v roce 2015 dočkal vedlejší série, která se zaměřuje na život jedné z postav. Better Call Saul (Volejte Saulovi) je seriál o morálně prohnaném právníkovi Saulovi, který je za peníze schopen udělat úplně vše.

Seriál Breaking Bad (Perníkový táta).
Seriál Breaking Bad (Perníkový táta).

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz