Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk -2 °C polojasno Předplatné LN
11. června 2019 16:15 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Dospělejší pokračování kultovní pohádky. Ledové království 2 se představuje v první dlouhé ukázce

Elsa, Anna a Kristoff. Oblíbení hrdinové se vrátí i v druhém Ledovém království. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elsa, Anna a Kristoff. Oblíbení hrdinové se vrátí i v druhém Ledovém království. | foto: DISNEY

LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ Kde vzala Elsa magické schopnosti? Aby odhalila jejich podstatu, musí se spolu se svou sestrou a kamarády vydat na nebezpečnou pouť na sever. Možná přitom také zjistí, co se kdysi dávno stalo s jejími rodiči. První plnohodnotná ukázka propojuje temnější ladění a působivou magii. Snímek se dočká české premiéry 11. listopadu.

Když se jakéhokoliv dítěte zeptáte na nejoblíbenější pohádkovou princeznu, je tu velká šance, že odpověď bude Elsa nebo Anna. První díl Ledového království se stal fenoménem, ale na pokračování si diváci počkali dlouhých šest let. Jak zestárlo jeho původní publikum, tak dospěl i příběh. Alespoň podle ukázky. 

Herečka Kristen Bellová, hlas princezny Anny, již dříve prohlásila, že Ledové království 2 nebude typickým pokračováním příběhu jedničky, ale spíše „příběhem, který musí být odvyprávěn“ a pouze v něm figurují stejné postavy jako v prvním dílu.

Scenáristé údajně přišli nejdříve s koncem a filmu a  kolem něj vystavěli celý zbytek. „Příběh je to skvělý. Trvalo jim to dlouho vymyslet, protože si nejdříve museli ujasnit, co vlastně chtějí říct a jakým způsobem. Myslím, že se jim to nakonec povedlo,“ dodala v rozhovoru Bellová. Spekuluje se ale o tom, že jedním z motivů příběhu bude homosexuální romance princezny Elsy (hlas jí propůjčila herečka Idina Menzelová).

Anna a Olaf. Snímek Ledové království 2. Režie: Chris Buck, Jennifer Leová
Elsa se střetává s vodním koněm. Snímek Ledové království 2. Režie: Chris Buck,...

K projektu jsou upsaní všichni herci z prvního dílu kromě Santina Fontany, představitele zlého Hanse. Herce doplní Evan Rachel Woodová (Konspirátor, seriál Westworld) a Sterling K. Brown (Tohle jsme my, Black Panther) v zatím blíže neupřesněných rolích.

Premium

Osudové jídlo: genetická odolnost je důležitější než trendy ve stravování

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Bílé jedy, maso a pšenice. Potraviny, které jsou součástí našeho běžného jídelníčku, procházejí revolucí. Během...

Premium

POHLED: Talent, či Padája? Uměl Abraham závodit, nebo byl protežovaný?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V pátek večer mu přišel e-mail. Otevřel ho, lejstro ve španělštině pomocí internetového překladače přečetl, aby...

Premium

Chybí mi u nás výchova k práci. A vůle nechat lidi dělat, říká Pohlreich

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chod jeho restaurací už na něm nestojí, může se víc věnovat rodině, vlastnímu vydavatelství i sobě. Udržuje se v...