5. března 2016 21:25 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Neděkuju Milošovi.‘ Tonda Blaník převzal Českého lva za mimořádný audiovizuální počin

Zleva producent Milan Kuchynka, herec Marek Daniel a režisér Marek Najbrt s... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva producent Milan Kuchynka, herec Marek Daniel a režisér Marek Najbrt s... | foto: ČTK

PRAHA Tvůrci pořadu Kancelář Blaník získali Českého lva za mimořádný počin v oblasti audiovize. Cenu v pražském Rudolfinu v sobotu večer převzali producent Milan Kuchynka, režisér Marek Najbrt a herec Marek Daniel.

„Děkuju Andrejovi, Mirkovi, Markovi... Neděkuju Milošovi. A ještě děkuju mámě. A především Liborovi,“ nevypadl na pódiu Marek Daniel ze své role. Kuchynka poděkoval politikům. „Bez nich bychom tu nebyli,“ dodal.

Kancelář Blaník je politicko-satirický seriál, který vysílá internetová televize Stream.cz od dubna roku 2014. Hlavních rolí se vedle Marka Daniela (Tonda Blaník) ujali Michal Dalecký (Žížala) a Halka Třešňáková (Lenka).

V kategorii Českého lva 2016 Mimořádný počin v oblasti audiovize byla nominována třetí řada seríálu. Dalšími nominovanými projekty byly sitcom Autobazar Monte Carlo, interaktivní internetová stránka Urbex.cz, projekt Čistíme svět fantazie, Česká televize za přínos k posílení domácí tvorby v roce 2015 a cyklus Zlatá šedesátá II.

Pět minut po převzetí....ten vpravo je Tondův.

Posted by Kancelář Blaník on Saturday, 5 March 2016

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?