Sobota 11. července 2020svátek má Olga 17 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Hlasujte: Která galerie má nejlepší web?

Bývalá homepage kapely Kazety, která se pohybuje na pomezí hudby a výtvarné performance. Její členy jsou Johana Švarcová, Jiří Havlíček a DJ Ventolin | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalá homepage kapely Kazety, která se pohybuje na pomezí hudby a výtvarné performance. Její členy jsou Johana Švarcová, Jiří Havlíček a DJ Ventolin | foto: www.kazety.net

PRAHA Před dvěma týdny vyhlásily Lidové noviny spolu s občanským sdružením ProCulture soutěž o nejlepší galerijní web. Přihlásily se víc než čtyři desítky galerií, ze kterých máte nyní možnost vybrat tu nejlepší. Hlasovat je možné do pondělí 2. dubna, každý čtenář může dát jen jeden hlas. Vítězná galerie získá týdenní kampaň pro některou z výstav na serveru Lidovky.cz .

Soutěž chce ukázat na nejčastější chyby, kterých se tvůrci internetových stránek dopouštějí, a zároveň ocenit práci těch kvalitních. Nápad vznikl v době, kdy se i u nás začalo veřejně debatovat o webových stránkách Slovenské národní galerie (), které řadu lidí iritují svou střídmostí a zároveň cenou 25 tisíc Eur. Jsou na tom české galerie lépe? A jaký servis svým návštěvníkům přinášejí státní a jaký soukromé galerie?

Zajímá nás textová i grafická část webu. U textu jde především o srozumitelné informace o aktuální výstavě, archivu výstav, fotografií u jednotlivých akcí, otevírací době a kontaktech, doprovodných akcích a zda korespondují názvy v menu s obsahem. U grafiky, jestli jsou její prvky přehledné nebo rušivé.

Čtenářům bude sekundovat odborná porota

Spolu se čtenáři se bude hodnocení věnovat i odborná porota složená z grafických designérů, kritiků a novinářů. Slavnostní verdikt padne 12. dubna 2012 a vyhlášen bude výběr jak čtenářů, tak poroty. Odborná porota bude mít výběr ztížený, protože bude zvlášť hodnotit nejlepší web galerií zřizovaných státních správou a nejlepší internetové stránky soukromých galerií.

V porotě zasedne: Ondřej Aust (šéfredaktor, Médiář.cz), Michal Hořava (grafický designér, informační grafika), Tomáš Hrivnák (poradce v oblasti řízení značek, Idealisti), Jana Chytilová (režisérka, Artmix), Mario Kubaš (kulturní publicista, Česká televize), Karel Míšek (grafický designér, Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem), Karel Oujezdský (kritik výtvarného umění, Český rozhlas), Tomáš Pospiszyl (kritik výtvarného umění, Lidové noviny), Marta Smolíková (kulturní analytička, ProCulture) a Michal Šiml (vizuální umělec).

Konec soutěže

Hlasování je u konce, děkujeme za vaši účast. Vítězové budou vyhlášení 12. dubna.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce
SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce

S prodlužujícím se věkem a poněkud hektickým způsobem života přibývá žen, které mateřství odkládají. Těhotenství po čtyřicítce dnes proto není výjimkou. Vaječníky ale obelstít nejde, na řadu pak přicházejí reprodukční kliniky, které mají řešení.