10. února 2018 8:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Zavřete mučírnu, chemie dvou figurín, které někdo zavřel do kumbálu. Kritika cupuje nových Padesát odstínů

Padesát odstínů šedi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Padesát odstínů šedi. | foto: Universal Studios

PRAHA Do českých kin přišlo vyvrcholení (obrazně i doslova) filmové série Padesát odstínů šedi. Film ale podle všeho není příliš dobrý. Světoví recenzenti se tak utkali ve fiktivní soutěži o to, kdo vtipněji a výstižněji popíše divákovo utrpení.

Anastasia (Dakota Johnsonová) a Christian (Jamie Dornan) se konečně vzali, ale mučírnu ještě nezavřeli. Filmová trilogie Padesát odstínů je adaptací úspěšných erotických románů amerického spisovatelky EL Jamesové. Tvrdší erotika (praktiky sado-maso a bondáže) sice v knihách pro čtenáře fungují, ale hollywoodský film se pochopitelně musí krotit. Kritici se shodují, že když z příběhu Jamesové filmaři odstranili explicitní žhavou erotiku, moc toho tam už nezbylo. Snímek má v současné chvíli 12 % na serveru Rotten Tomatoes. Na ČSFD si zatím vede o poznání lépe s 52 %.

„Je to sice lepší než předchozí díl, Padesát odstínů temnoty, ale je to stejné jako říct, že je lepší nechat si ustřelit hlavu, než ji mít setnutou gilotinou,“ zaznělo v nekompromisní recenzi australského portálu Filmlink.

„Dakota Johnsonová a Jamie Dornan mají mezi sebou chemii dvou figurín z obchodu z oblečením, které spolu někdo zavřel do kumbálu. Sexuální scény, na které film láká, jsou spíše videa s cvičením aerobiku, která opravdu nejsou žhavá,“ napsal recenzent AZcentral.  

Padesát odstínů temnoty.
Z filmu Padesát odstínů šedi

„Film, ve kterém nejlepší herecký výkon předvedlo Audi, ve kterém hlavní hrdina jezdí,“ zavtipkoval recenzent deníku The Daily Telegraph.

„Teď, když to skončilo, tak už o tom nikdy nemluvme. Prosím,“ snažil se o finální tečku filmový blogger Mark Dujsik.

„Naprosto neuvěřitelné je, že scéna, ve které Dornan s Johnsonovou používají jeden druhého jako nádoby na zmrzlinu, je až na druhém místě na žebříčku znepokojivých scén v Padesáti odstínech svobody,“ podivoval se recenzent deníku Herald Sun.

„Pověste řetězy na hřebík a zavřete mučírnu. Tahle naše asexuální noční můra už naštěstí skončila,“ nešetřil kritikou server USA Today.

„Docela dobře by se ten film mohl jmenovat ‚No co, tak jsem si vzala sociopata´,“ napsala recenzentka webu Tribune News Service.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz