14. července 2016 18:49 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Nejvíce nominací na televizní ceny Emmy získal seriál Hra o trůny

Daenerys Targeryen (Emilia Clarkeová) a její milenec Daario Naharis (Michiel... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daenerys Targeryen (Emilia Clarkeová) a její milenec Daario Naharis (Michiel... | foto: HBO

LOS ANGELES Nejvíce nominací na letošní americké televizní ceny Emmy dostal seriál Hra o trůny. S 23 nominacemi se bude ucházet o ceny, jež se udělují 18. září. Informovala o tom agentura Reuters. Favoritem prestižních cen byl tento fantasy seriál z dílny HBO i loni, kdy vyhrál hlavní cenu pro nejlepší dramatický seriál roku.

Jen o jednu nominaci méně než výpravný seriál odehrávají se v mýtické říši Hra o trůny dostal dnes seriál American Crime Story: The People v. O.J. Simpson, který vypráví o jednom z největších amerických soudních procesů 20. století.

Nejvíce nominací (celkem 94) si svou tvorbou vybojovala televize HBO, která bodovala i komediálním seriálem Silicon Valley a politickou satirickou sérií Viceprezidentka, která dostala nyní 17 nominací.

To je to, co dělám. Piju a vím, říká Tyrion Lannister (Peter Dinklage). Hra o...
Královna Daenerys má problémy (Emilia Clarkeová). Hra o trůny - šestá série.

Seriál Hra o trůny, který vznikl na motivy bestsellerové fantasy ságy George R. R. Martina a letos měla premiéru již jeho šestá série, byl nominován i v hlavní kategorii nejlepší dramatický seriál. V ní se utká o cenu se seriály Volejte Saulovi, Panství Downton, Ve jménu vlasti, Dům z karet, Mr. Robot a Takoví normální Američané.

V nominací na nejlepší komedii figuruje i sitcom Black-ish, jehož humor je založen na rasové otázce. V dalších kategoriích byla nominována řada černošských herců, což podle agentury AP kontrastuje s letošními filmovými cenami Oscar, které byly kritizovány v médiích jako „příliš bílé“.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?