26. června 2017 11:55 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Němci chtějí natočit nové díly dětského seriálu Pan Tau. Má vzniknout 52 dílů

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Pan Tau | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pan Tau | foto: youtube.com (printscreen)

MNICHOV Německá produkční společnost Caligari Film si zajistila práva k natočení dalších dílů oblíbeného dětského seriálu Pan Tau, který byl v 70. letech oblíbený i v Německu. Firma v pondělí uvedla, že od příštího měsíce bude nový hlavní představitel vybírán v castingu. Původní tvůrci, režisér Jindřich Polák, scénárista Ota Hofman, ani představitel hlavní role Otto Šimánek už nežijí.

„Během příštích třech let přijde do německé televize nové vydání Pana Tau jako fantastického rodinného seriálu,“ sdělila podle agentury DPA ředitelka mnichovské společnosti Caligari Gabriele Waltherová. Pondělnímu oznámení předcházel čtyřletý maraton vyjednávání o právech s dědici Jindřicha Poláka a Oty Hofmana.

V letech 1970 až 1978 vzniklo v československo-západoněmecké koprodukci dohromady 33 dílů legendárního televizního seriálu, v němž se hlavní postava uměla díky své kouzelné buřince mnohonásobně zmenšit a v prvních dvou ze tří řad vůbec nepromluvila. Místo toho Pan Tau sázel na pantomimu a tanec.

Deník Blesk a server Aktuálně.cz už v květnu informovaly, že i tentokrát budou Němci spolupracovat s Českou televizí a že chtějí natočit dalších 52 půlhodinových dílů a dva celovečerní filmy.

Společnost Caligari Film chce nový seriál uvést v televizi k 50. výročí televizní premiéry Pana Tau, tedy v roce 2020. Zatím podle DPA není jasné, na které televizní stanici to bude.

ČTK
  • 1Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz