16. října 2011 10:06 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Nepolapitelný Pérák se zjeví na Smíchově

Český superhrdina za dob protektorátu Pérák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český superhrdina za dob protektorátu Pérák | foto: Honza BažantReprofoto

PRAHA Do smíchovské MeetFactory v neděli večer zavítá slavný Pérák. Divadelní inscenaci o jediném českém superhrdinovi, který na pružinových botách bojoval proti nacistickým okupantům, ztvární divadelní spolek VOSTO5.

Premiéra nového představení režiséra a herce Jiřího Havelky se koná v rámci letošního ročníku divadelního Festivalu 4+4 dny v pohybu.

Celý název představení zní "Kauza Pérák. Na jméně nezáleží. Rozhodují činy!" a divadelníci v něm po svém hravě interpretují české dějiny. Na pozadí reálných historických událostí totiž rozvíjejí příběh fiktivní odbojové skupiny - české Ligy výjimečných.

Kauza Pérák nabídne podívanou, jež v sobě kombinuje prvky nového cirkusu a bojových umění s poetikou autorského divadla a komiksu. Napůl smyšlenými a napůl reálnými vztahy budou aktéři hledat nové a nečekané souvislosti.

Letošní 16. ročník divadelní přehlídky 4+4 dny v pohybu do 22. října nabídne kromě divadla také taneční inscenace, venkovní performance, kabaret, přednášky či výstavu současného umění.

Festivalový program nabídne nejen MeetFactory, ale také divadlo Archa nebo chátrající budova Ústředí lidové umělecké tvorby (ÚLUV). Jedna z festivalových akcí se odehraje také na fotbalovém stadionu Bohemians 1905 ve Vršovicích.

Lidovky.cz, ČTK