6. října 2017 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Netflix odložil premiéru seriálu. Punisher až příliš připomíná střelce z Las Vegas

Jon Bernthal jako Punisher. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jon Bernthal jako Punisher. | foto: Netflix

Na očekáváný seriál Punisher z produkce společnosti Netflix si diváci budou muset ještě počkat. Komiksový hrdina totiž s oblibou střílí z různých zbraní a to i z oken. Tím připomíná střelce z Las Vegas, který v neděli zabil 59 lidí. Společnost se rozhodla premiéru seriálu odložit. Není to první podobný případ.

Komiksový antihrdina Punisher od studia Marvel je pravým opakem kladných zachránců světa, jako je třeba Superman. Na spravedlnost má vlastní názor - se zločinci si účty vyřizuje olovem a výbušninami. V seriálovém světě se objevil v druhé sérii Daredevila, také z produkce Netflixu. Postava, kterou si zahrál Jon Bernthal (Baby Driver, Živí mrtví), měla u diváků takový úspěch, že se jí Netflix rozhodl věnovat vlastní seriál.

Počítalo se s tím, že seriál bude mít premiéru už teď v polovině října. Netflix měl definitivní datum oznámit na akci Comic Con v New Yorku (trvá od 5. do 8. října). Na festivalu pro komiksové nadšence se ale Punisher kvůli střelci z Vegas vůbec neobjevil. Metody komiksové postavy totiž až nápadně připomínají způsob, kterým Stephen Paddock na festivalu country hudby zastřelil 59 lidí a více než pět stovek dalších zranil.


Seriál se tak posouvá na neurčito. Podle magazínu Newsday ale vyjde pravděpodobně ještě letos. V úvahu připadá nejspíše konec letošního podzimu.

Nejde o první podobný případ. Televize TNT se loni rozhodla posunout premiéru třetí řady svého seriálu Poslední loď. Důvodem byl střelec v americkém Orlandu, který v tanečním klubu zabil 49 lidí. Třetí řada seriálu totiž obsahovala scénu přestřelky právě v tanečním klubu.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz