Neděle 7. června 2020svátek má Iveta, Slavoj 18 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Neuvěřitelné příběhy zvířecích hrdinů. Kniha přiblíží dětem roli zvířat v historii

Ukázka z knihy Neuvěřitelné příběhy zvířecích hrdinů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ukázka z knihy Neuvěřitelné příběhy zvířecích hrdinů. | foto: Albatros

PRAHA Po Příbězích pro malé rebelky na dobrou noc či Kapkách na kameni přichází další titul, jehož cílem je přiblížit zejména mladším čtenářům vybraný počet hrdinů a hrdinek, kteří se zapsali do naší historie. Tentokrát však hlavní roli nehrají lidé, ale zvířata.

Mike Unwin spojil své síly s pěti ilustrátory, aby vytvořil profil 34 zvířatům. Často se zde objevují koně, psy či sloni. Autor do výčtu hrdinů zařadil ale i taková zvířata jako krysu gambijskou, která v jihoafrickém Mosambiku pomáhá hledat miny, které po občanské válce zůstaly v zemi.

Ukázka z knihy Neuvěřitelné příběhy zvířecích hrdinů.

Čtenáři zde najdou profil také medvěda Wojtka, který se stal desátníkem 22. roty dělostřelectva za druhé světové války nebo profil horských mul, které po ničivém zemětřesení v severním Pákistánu pomohli v hornaté zásobovat místní obyvatele, kteří by jinak nepřežili zimu.

Obálka knihy Neuvěřitelné příběhy zvířecích hrdinů.

Autor zařadil do knihy také krátké povídání o roli zvířat ve válce, ať už z důvodu tahání těžkého nákladu nebo jako poslové zpráv. Čtenáři si mohou prohlédnout také síň slávy, fotografie jednotlivých zvířat (z novodobé historie), o kterých se v knize mluví.

Kniha je doplněná o velkoformátové ilustrace. Každý profil zdobí jedna či více ilustrací. S ohledem na více ilustrátorů představuje kniha zajímavou ukázku odlišného stylu a přístupu ke knižní ilustraci.

Ukázka z knihy Neuvěřitelné příběhy zvířecích hrdinů.
Ukázka z knihy Neuvěřitelné příběhy zvířecích hrdinů.

Neuvěřitelné příběhy zvířecích hrdinů vydalo nakladatelství Albatros v překladu Adély Michalíkové. Kniha je určená pro čtenáře od 8 let a zároveň pro všechny milovníky zvířat. Vzhledem k pojetí a jazyku lze knihu doporučit i mladším čtenářům.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!