8. listopadu 2013 17:07 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Nickelback úkol splnili. Na pražském koncertě stála celá O2 arena

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Pražský koncert rockové skupiny Nickelback. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražský koncert rockové skupiny Nickelback. | foto: MAFRA - Tomáš Krist

PRAHA Kritici jim vyčítají, že vlastně ani rockovou kapelou nejsou a že frontman Chad Kroeger zní jako učebnicový příklad popového zpěváka. Nickelback ale v pražské O2 areně, kam dorazilo třináct tisíc fanoušků, ukázali, že naživo to umí pořádně rozjet.

Skupina Nickelback vystoupila v Praze v rámci turné Hits Tour 2013, které mapuje jejich téměř dvacetiletou hudební historii. Jako předkapelu si kanadská formace vybrala křesťanskou rockovou skupinu Skillet. Byť jsou předskokani téměř vždy trpěným zlem a i v tomto případě tomu nebylo jinak, pár světlých chvilek se u nich dalo najít.

Frontmana Johna Coopera, který kromě charisma postrádal i schopnost hereckého talentu (zejména v pasážích, kdy fanoušky přesvědčoval, že „miluje je i celou Prahu“), předčila téměř nevýrazná slečna za bicí soupravou. Zpěv a hudební energie Jennifer Ledger byl ale asi to jediné, co na předkapele stálo za poslech.

Frontman kapely Nickelback to před diváky pěkně rozjel..

Po zhruba třicetiminutové pauze, kdy už dav fanoušků začal být nervózní, se z reproduktorů ozvala první hitovka s názvem Animals. Nickelback se rozhodli koncert odstartovat rockovější peckou, úspěch se ale nekonal. První songy nebyly po pěvecké ani technické stránce nic moc, víc než zpěv frontmana Kroegera zněl sportovní halou hlasitý rockový guláš. Trvalo to sice ještě nějakou chvíli, ale po hitu Photograph se skupina dostala do varu. Možná jim dodalo sebevědomí, že čeští fanoušci v tom své idoly nenechali a ve všech písních je doprovázeli.

Průřez největšími hity

Ta lepší část zvedla ze sedaček i fanoušky po stranách O2 areny. Singly jako Savin´ Me, Far Away, Someday, When We Stand Together nebo Too Bad se vyznačovaly sladěným zpěvem Chada Kroegera a kytaristy Ryana Peakea. Navíc poměrně překvapivě české fanoušky tolik nenadchly komerčně profláknuté hity jako Rockstar, nýbrž rockové písně jako Burn It To The Ground nebo Something in Your Mouth.

Nickelback zkrátka přijeli do Prahy dobře zahrát a koncert si užívali. Kroeger s publikem často navazoval kontakt, ovšem stejně jako předkapela Skillet se ani on nevyhnul plytkým větám typu „You are great!“ nebo „I love Prague!“, které mu až na pár naivních jedinců zkrátka nikdo nemohl věřit.

Nickelback v pražské O2 areně sice ničím nepřekvapili, to ale neznamená, že by jejich koncert nebyl vydařený. Ba naopak. Kanadská formace splnila úkol do poslední tečky: fanouškům nabídla průřez největšími hity své kariéry, a to všechno v dobré kvalitě. Víc od nich nikdo ani nečekal. Otázkou ale zůstává, zdali tohle všechno bude stačit i příště.

  • 0Diskuse
Hana Mazancová

Autor

Hana Mazancováhana.mazancova@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz