Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 4 °C oblačno Předplatné LN
3. ledna 2018 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Nikdy jsi nestál vedle mrtvoly?‘ Youtuber pobouřil záběry oběšence v Lese sebevrahů

Americký youtuber Logan Paul. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký youtuber Logan Paul. | foto: FB LOGAN PAUL

AOKIGAHARA/TOKIO Populární americký youtuber Logan Paul zveřejnil video, ve kterém v lese narazili na oběšeného sebevraha. Kromě necitlivých záběrů zlehčoval Paul situaci nevhodnými žerty. Youtubera veřejně odsoudila řada celebrit a on se musel omluvit. Někteří kritizují i společnost YouTube za vágní vyjádření k celé situaci.

Youtuber Logan Paul na server YouTube nahrál v neděli video, ve kterém se s několika přáteli vydává na výlet do japonského lesa Aokigahara. Ten leží na severozápadním úbočí hory Fudži a přezdívá se mu Les sebevrahů.

Logan Paul s přáteli původně plánoval v lese přespat, jak říká na videu, ale z plánu sejde, když těsně po vstupu do lesa narazí skupinka na oběšeného sebevraha. Video obsahuje hned několik záběrů na tělo muže z různých úhlů. Je mu akorát rozmazán obličej.

Jeden ze členů skupinky poznamená, že se necítí nejlépe. „Proč? Nikdy jsi nestál vedle mrtvého chlápka?“ prohlásí Paul a zasměje se. Necitlivost záběrů a nevhodné žerty vyvolaly ostrou vlnu kritiky. Předtím, než Logan Paul video stáhl, ho zhlédly miliony lidí. Na upravené video (bez záběrů na tělo sebevraha) se můžete podívat zde, i tak je ale obsah velmi znepokojivý a není pro citlivé povahy:

Do youtubera se opřela řada celebrit. „Jak se opovažuješ? Jsi mi odporný. Nemůžu uvěřit tomu, že k tobě řada mladých lidí vzhlíží jako k idolu. Doufám, že je tvé poslední video probere. Jsi odpad a shnij v pekle,“ prohlásil na Twitteru na Paulovu adresu herec Aaron Paul, kterého diváci mohou znát třeba ze seriálu Perníkový táta (Breaking Bad).

Logan Paul se za své chování omluvil. „Neudělal jsem to kvůli sledovanosti. Tu mám i tak,“ píše se kromě jiného v omluvě, kterou umístil na svůj Twitter. Tím vyvolal novou vlnu kritiky.

02.ledna 2018 v 04:00, příspěvek archivován: 03.ledna 2018 v 14:24

Dear Internet, https://t.co/42OCDBhiWg

„Jsi idiot. Jen si z toho děláš srandu. Nemůžu uvěřit tomu, jak samolibá tvá ‚omluva‘ je.  Nezasloužíš si úspěch,“ reagovala na Twitteru herečka Sophie Turnerová, která ztvárnila třeba Sansu v seriálu Hra o trůny. Někteří za tím vidí kalkul, který Logana Paula dostal na přední stránky některých světových médiích a poskytl mu bezplatnou reklamu.

Logan Paul začal také ztrácet fanoušky na YouTube. Skandál ho už stál několik desítek tisíc odběratelů. I tak má ale stále z čeho ztrácet - Logana Paula na YouTube sleduje více než 15 milionů fanoušků. Dalších 16 milionů má na svém Facebooku.

Společnost YouTube se k celé situaci vyjádřila. Kromě projevení soustrasti rodině sebevraha zopakovala, že YouTube zakazuje videa s drastickým obsahem, pokud nejsou použita pro vzdělávací nebo dokumentární účely. Také toto vyjádření spustilo vlnu kritiky. To kvůli tomu, že konkrétně o Loganu Paulovi v něm není ani zmínka a celá odpověď je velmi obecná.

02.ledna 2018 v 12:15, příspěvek archivován: 03.ledna 2018 v 12:00

I just received an official statement from a contact at @Youtube regarding the outrage and controversy around Logan Paul’s (now self-removed) “We found a dead body” top trending Youtube video. I’ll save my personal comment for later. Just wanted to pass this along. https://t.co/JNTQDMVvT4

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.