Neděle 23. února 2020svátek má Svatopluk 10 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Novinka od Simona Mawera i znovu vydaný Žantovského thriller. Velký knižní čtvrtek přináší novinky se slevou

Richard Askwith: Stopy v oblacích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Richard Askwith: Stopy v oblacích | foto: Mladá fronta

Už zítra, ve čtvrtek 17. března vypukne ve vybraných knihkupectví pravidelná akce Velký knižní čtvrtek, která nabídne čtrnáct nových titulů se slevou, a také doprovodné akce. Na pultech knih zítra přistane například nový román od autora populárního Skleněného pokoje Simona Mawera nazvaný Provazochodkyně, Bůh v troskách od Kate Atkinsonové nebo titul Sítě / Příběhy (ne)sebevědomí od Petry Dvořákové, držitelky ocenění Magnesia Litera.

Román Petry Dvořákové přináší tři příběhy o tom, jak nízké sebevědomí ovlivňuje náš život. Tři různé ženy a jejich příběhy: mladá maminka Kristýna, která je ovládaná dominantním partnerem, po čtvrté těhotná Karolína, která se nedokáže vymanit z vlivu nábožensky fanatického manžela, který striktně odmítá antikoncepci a zdravotní sestra Naďa, která se zaplete do obchodu s pupečníkovou krví.

Slevu na tituly Velkého knižního čtvrtku nabídne například knihkupectví Kosmas od 17. do 20.3., knihkupectví Academia 17.3. a další. Seznam zde.

Sítě jsou jedním ze čtyř domácích titulů čtvrteční nabídky, k těm dalším patří znovuvydaný román Michela Žantovského Ochlazení, což je sci-fi thriller z blízké budoucnosti, pojednávající o ochlazujících se vztazích mezi Ruskem, Evropskou unií a NATO. Příběh vypravěče K., který ve službách české zpravodajské služby začíná svou pouť v Bělorusku v kapitole uvozené slovem Proměna, pokračuje obloukem přes Čechy (Zámek), Ameriku a Izrael (Amerika) a končí v Rusku (Proces). Román vyšel poprvé v roce 2008, kdy ho ještě Žantovský vydal pod pseudonymem Daniel Wolf.

Michael Žantovský: Ochlazení

Michael Žantovský: Ochlazení

Petra Dvořáková: Sítě

Petra Dvořáková: Sítě

Dalšími českými tituly jsou román Aleše Palána Ratajský les, který na motivy skutečných událostí přináší příběh o zapomenutých zločinech z 50. let, a sborník 7x ve vedlejší úloze, který přináší rozhovory novinářky Alice Horáčkové s osmi sourozenci sedmi výjimečných osobností (např. Ivala Havla, sestry Pavla Landovského Heleny, sourozenců Jana Zajíce a dalších).

Mezi deseti zahraničními novinkami bude román Kate Atkinsonové Bůh v troskách, který volně navazuje na předchozí Život za životem (2014) s hrdinkou Ursulou Toddovou. V Bohu v troskách obrací Atkinsonová pozornost k Ursulinu milovanému mladšímu bratrovi Teddymu – adeptu básnictví, pilotovi bombardéru RAF, manželu a otci – a sleduje ho na jeho cestě mezi nebezpečími a pokroky 20. století. Autorka získala za román cenu Costa Book Awards, stejně jako za předchozí knihu Život za životem.

Richard Askwith: Stopy v oblacích
Ian Manook: Jerúldelger

Napínavé žánry zastupují tři tiuly: špionážní román Amatér amerického spisovatele a novináře Roberta Littella, městská fantasy Měsíc nad Soho od Bena Aaronovitche a detektivní román Jerúldelger francouzského spisovatele Iana Manooka.

Abnousse  Shalmaniová: Chomejní, Sade a já

Abnousse Shalmaniová: Chomejní, Sade a já

Velký knižní čtvrtek předznamenala návštěva íránsko–francouzské spisovatelky Abnousse Shalmaniové, jejíž autobiografický román Chomejní, Sade a já je také součástí jarní nabídky. Autorka během svého pobytu v Česku představila svůj román v Praze a Pardubicích.

Vyjde i kniha Létala jsem za sluncem / Pilotka Beryl Markhamová od Pauly McLainové a román Stopy v oblacích s podtitulem Příběh o běžecké vášni a utrpení od Richarda Askwithe, novináře a spisovatele, jehož vášní je běh.

Pro děti amládež jsou určeny knihy Válka proti Superkrávám od A. Audhild Solbergové a Čuníkův supertajný deník od Emery Stampové.

Emer Stamp: Čuníkův supertajný deník

Emer Stamp: Čuníkův supertajný deník

Audhild Solbergová: Válka proti superkrávám

Audhild Solbergová: Válka proti superkrávám

„Rád bych pozval příznivce kvalitní literatury jak do knihkupectví, tak i na naše akce do knihoven. Za dobu trvání Velkého knižního čtvrtku se z těchto setkání staly stálice, které si našly své pravidelné návštěvníky,“ říká za pořadatele Ctirad Fuchs.

Doprovodné akce

KDY: 17.3.2016
KDE: Městská knihovna Praha, Mariánské náměstí 1, od 17 h.

Setkání s českými autory velkočtvrtečních titulů v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí. Michael Žantovský, Petra Dvořáková, Alice Horáčková a Aleš Palán si budou povídat o svých nových knihách s redaktorem ČT Petrem Vizinou. Dále se uskuteční autorská čtení a autogramiáda. Všechny tituly Velkého knižního čtvrtku bude možné zakoupit na místě se slevou 20%. Vstup zdarma.

KDY: 24.3.2016
KDE: Knihovna Jiřího Mahena, Kobližná 4, od 17 h., Brno

Setkání s českými autory velkočtvrtečních titulů se koná v Mahenově knihovně. Michael Žantovský, Petra Dvořáková, Alice Horáčková a Aleš Palán si budou povídat o svých nových knihách s redaktorem ČT Petrem Vizinou. Dále se uskuteční autorská čtení a autogramiáda. Všechny tituly Velkého knižního čtvrtku bude možné zakoupit na místě se slevou 20%. Vstup zdarma.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Jak Nico měnil triko. Proč Stanciu opustil Spartu? A proč šel do Slavie?

Nicolae Stanciu v ligovém utkání Slavie s Karvinou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když se po rozhovoru loučí, otře čelo a prohodí: „Uf, to bylo hodně otázek!“ Muselo být. Logicky. Zpátky v Praze je...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!