20. listopadu 2017 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Nový pistolníkův ráj. Drsný westernový seriál vytvořil scenárista úspěšného Logana

Frank Griffin (Jeff Daniels) je postrachem Divokého západu. Seriál Godless... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Frank Griffin (Jeff Daniels) je postrachem Divokého západu. Seriál Godless... | foto: Netflix

Seriál Godless z produkce Netflixu zavede diváka do zlatých let Divokého západu. Seriál vytvořil oceňovaný scenárista a režisér Scott Frank. Godless má světovou premiéru naplánovanou na 22. listopad.

Divoký západ, 1880. Obávaný bandita Frank Griffin (Jeff Daniels) si vytyčí osobní cíl. Tím je Roy Goode (Jack O´Connel), Frankův bývalý parťák, který teď s odznakem v ruce hájí zákon. Pro Franka byl Roy jako vlastní syn. Takže pomsta musí být, zvlášť když jde servírovat šestiranným koltem.

Během své cesty za Royem se ale Frank dostane do mexického města La Belle. Divnému místu vládnou ženy a žádný muž není v dohledu. Kde všichni jsou? Frank ke své nelibostí zjišťuje, že musí pomstu alespoň dočasně odsunout na druhou kolej. Vítejte v zemi bez Boha, pane Griffine.

Městu La Belle vládnou ženy. Seriál Godless (2017).
Vykolejená lokomotiva v pozadí dává tušit něčemu nekalému. Seriál Godless...

Za seriálem stojí scenárista a režisér Scott Frank. Ten se proslavil již v roce 1998 za scénář k snímku Zakázané ovoce. Za ten byl nominován i na Oscara. V poslední době zaujal i komiksovým hitem Logan: Wolverine.

Seriál Godless se natáčel v roce 2016 v Mexickém Santa Fe.

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.