5. října 2017 18:05 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Nový román Dana Browna vyjde česky v únoru

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Americký spisovatel Dan Brown vystoupil 15. ledna v Praze na tiskové konferenci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký spisovatel Dan Brown vystoupil 15. ledna v Praze na tiskové konferenci. | foto: MAFRA: Tomáš Krist

PRAHA Začátkem února vyjde v češtině nový román spisovatele Dana Browna, autora slavné Šifry mistra Leonarda. Ve čtvrtek to za nakladatelství Argo, které jeho knihy v Česku vydává, sdělila Radka Potměšilová. Ke slovu v knize opět přichází Robert Langdon, který se věnuje záhadám. Čtenář se s ním tentokrát setkávají v Guggenheimově muzeu v Bilbau.

Dan Brown knihu nazvanou Origin představí 12. října na knižním veletrhu ve Frankfurtu, slavnostní uvedení se uskuteční v Barceloně, kde se děj knihy odehrává. Česky vyjde 7. února v překladu Michaly Markové a Davida Petrů pod názvem Počátek.

Předchozí Brownovy knihy se v Česku prodávaly ve stotisícových nákladech, za bestseller se v tuzemsku považuje přitom již prodej přesahující 10.000 kusů. Brown patří k několika málo autorům, kterým se tak vysokých prodejů v Česku podařilo dosáhnout. Podle Potměsilové se v Česku jeho knih prodalo celkem milion.

Hlavní hrdina, harvardský profesor symbologie a náboženské ikonologie Robert Langdon přijede do moderního Guggenheimova muzea v Bilbau, aby se zúčastnil významného oznámení - odhalení objevu, který „navždy změní tvář vědy“. Pořadatelem společenského večera je čtyřicetiletý miliardář a futurista Edmond Kirch, jenž se díky svým vynálezům a odvážným předpovědím stal celosvětově uznávanou osobností.

Kirch, který patřil před dvěma desetiletími k prvním Langdonovým studentům na Harvardu, se chystá zveřejnit přelomový vědecký objev, který zodpoví dvě ze základních otázek lidské existence. Večer se však změní v chaos a hrozí, že Kirschův vzácný objev bude navždy ztracen. Langdon je v bezprostředním ohrožení nucen učinit zoufalé rozhodnutí, aby z Bilbaa unikl. Prchá do Barcelony za nebezpečným úkolem nalézt záhadné heslo, jež má odhalit Kirschovo tajemství.

ČTK
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz