24. října 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Nový Star Trek diváky oslovil. Loď Discovery si doplula pro druhou sérii

Ještě nikdy nebyl hlavním hrdinou seriálu první důstojník. A nikdy to nebyla... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ještě nikdy nebyl hlavním hrdinou seriálu první důstojník. A nikdy to nebyla... | foto: CBS

Star Trek: Discovery byl pokus televize CBS oživit legendární sci-fi značku. Kritika na něj reagovala příznivě a své diváky si našel. Televize, které seriál dramaticky zvýšil počet předplatitelů, plánuje natočit druhou sérii.

Seriál Star Trek: Discovery byl jednou z nejočekávanějších televizních událostí roku. Byl to první nový Star Trek od roku 2005. Šlo tak o oživení kultovní série, která má po celém světě miliony fanoušků a každý přešlap proti jejich vkusu mohl znamenat pohromu. Seriál byl také novou vlajkovou lodí služby All Access, virtuální předplacené videotéky televize CBS.

Chris Obi jako klingonský vůdce T'Kuvma
Truchlení klingonů

Televize zatím odvysílala jen šest z patnácti dílů první série, ale zatím jde o takový úspěch, že CBS potvrdila natočení druhé série. „Během pouhých šesti dílu zvedl Star Trek rekordně počet diváků, je oceňován kritikou a získal si ohromný zájem diváků. Náš štáb potvrdil, že je schopen nést odkaz série Star Trek,“ oznámil Marc DeBevoise, prezident CBS Interactive.

První díl, odvysílaný normálně v televizi, si nenechalo ujít 9,6 milionů diváků. Ty další začala CBS umísťovat s předstihem na svou službu All Access, která funguje již od roku 2014. I když CBS v tomto případě neposkytla žádná konkrétní čísla, Star Trek znamenal pro All Access rekordní příval nových předplatitelů.

Podle informací webu Entertainment Weekly zůstane druhá série v rukách producentů Gretchena J. Berga a Aarona Harbertse.

Najdete na Lidovky.cz