9. ledna 2014 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Občané nejsou stádo, ukázal tykadlový řidič Smetana

Dobrý řidič Smetana: řidič autobusu ve srážce s politikem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dobrý řidič Smetana: řidič autobusu ve srážce s politikem | foto: Bontonfilm

PRAHA Je humor novou zbraní občanského aktivismu? Dokáže vtipný aktivista zlomit i zarytého „pasivistu“? Jak účinný je aktivismus, který vzniká a šíří se na sociálních sítích? Slouží jako jednoduché vykoupení se kliknutím nebo jsou díky němu lidé aktivnější i v off-line životě?

Na tyto otázky bude hledat odpovědi diskusní večer "Občané nebo stádo? Návod k ativismu s humorem", který se koná dnes 9. ledna od 19.00 v Langhansu - Centru člověka v tísni v pražské Vodičkově ulici. Před zahájením debaty se bude promítat film Svoboda pro Smetanu, který dokumentaristé Vít Klusák a Filip Remunda natočili o dnes již slavném "tykadlovém" řidiči Romanu Smetanovi.

Občané nebo stádo?

  • 9. ledna 19.00
  • Beseda a promítání filmu Svobodu pro Smetanu (Vít Klusák, Filip Remunda, ČR, 2012)
  • Langhans – Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1
  • Vstup zdarma

Hosty diskuse budou: Alena Rybníčková, předsedkyně Pražského fóra, které se prostřednictvím humorných happeningů vyjadřuje k aktuálnímu dění v Praze. Jiří Boudal za iniciativu Rekonstrukce státu, největší občanskou lobbistickou akci v historii Česka. Jaroslav Valůch, spoluzakladatel kliktivisti.cz. Moderátorem diskuse bude novinář a spolupracovník ČRo Jaroslav Šonka.

Cyklus diskusí Spolu o Evropě je financován z prostředků Evropské unie. Mediálním partnerem jsou Lidové noviny a Český rozhlas Plus.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!