9. června 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Hrdinové budou umírat déle. Závěr nové série Hry o trůny má být dlouhý jako film

Sedmá řada seriálu Hra o trůny: královna Cersei Lannister (Lena Headeyová) a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sedmá řada seriálu Hra o trůny: královna Cersei Lannister (Lena Headeyová) a... | foto: HBO

Televize HBO zveřejnila plánovanou vysílací délku všech sedmi epizod plánované sedmé série. Některé díly budou mít standardní délku, ale poslední epizoda bude mít délku celovečerního filmu.

Televize HBO roztrpčila některé diváky, když oznámila, že poslední dvě série Hry o trůny budou kratší co do počtu epizod. Místo deseti jich sedmá série má jen sedm a osmá, poslední série, má mít dílů pouze šest. Fanoušky ale podle všeho bude čekat pořádně drásavé a dlouhé finále - HBO ve čtvrtek oznámila, že předposlední díl sedmé série bude mít 71 minut a ten poslední 81, což už je délka celovečerního filmu. První tři epizody budou mít standardně po 59 minutách a čtvrtá jen 50.

Sedmá řada seriálu Hra o trůny. Zleva: Missandei (Nathalie Emmanuelová), Tyrion...
Sedmá řada seriálu Hra o trůny: Tyrion Lannister (Peter Dinklage).

Finále šesté série mělo minut 68 a přineslo řadu naprosto šokujících věcí a smrt několika pro děj významných postav. Vzhledem k tomu, že poslední dvě epizody sedmé série jsou ještě delší, pravděpodobně se budou scenáristé snažit výbušné finále šesté série překonat. Děj se již tak striktně nemusí držet knižní předlohy, která zůstala pozadu, ačkoliv George R. R. Martin, autor knižní předlohy, údajně řekl autorům seriálu i scénáře Danielu B. Weissovi a Davidu Benioffovi, jak by děj měl skončit.

Premiéra sedmé řady seriálu je naplánovaná na 16. července na americké televizi HBO.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!