27. července 2017 18:44 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Obří Glastonbury si příští leto odpočine, BBC uspořádá náhradní akci

Festival v Glastonbury | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Festival v Glastonbury | foto: Reuters

PILTON/PRAHA Obří britský hudební festival Glastobury si dá přístí léto tradiční pauzu, aby se v roce 2019 mohl opět vrátit. BBC oznámila, že namísto Glastonbury uspořádá už 25. května čtyřdenní festival The Biggest Weekend. Náhradní akce slibuje zvučná jména interpretů z britské scény i světa. Informuje server nme.com

„Hudba BBC má silnou historii, přináší národy na několik speciálních okamžiků blíž sobě. Je to největší hudební událost, kterou kdy BBC uspořádala. Budeme slavit rozmanitost hudby ze čtyř různých koutů země, přinášíme nejlepší britskou hudbu do světa a nejlepší celosvětovou hudbu do Velké Británie,“ řekl Shennan, šéf rádia a hudby na BBC.

Dalajláma s Patti Smith. Glastonbury 2015.
Dalajláma s narozeninovým dortem na festivalu v Glastonbury 2015.

BBC Music oznámila, že pro příští rok uspořádá obří festival podobně velký jako Glastonbury, které se příští rok na Worthy Farm u britského Piltonu konat nebude. Jeden z největších a nejvýznamnějších festivalů světa si dá tradiční pauzu a vrátí se v roce 2019. Odpočine si pořadatelský tým, půda v místě konání i přilehlé vesnice.

Glastonbury

Festival Glastonbury je největší a jeden z nejvýznamějších hudebních festivalů na světě. Hostí proslulé světové hudebníky a kapely. Koná se každý rok v anglickém městě Pilton, od roku 1970. Glastonbury se řadí mezi multižánrové festivaly, nabízí také divadlo a výstavy. Jedinými českými vystupujícími na tomto festivalu byli v roce 2007 Gipsy.cz a v roce 2016 Mydy Rabycad. Festival navštěvuje pravidelně přes 150 tisíc lidí.

Festivalu The Biggest Weekend se podle BBC uskuteční na čtyřech místech, v Anglii, Walesu, Skotsku a Severním Irsku.

Čtyřdenní festival se odehraje už v květnových svátcích (25. - 28. května) a slibuje představit domácí i zahraniční hudebníky, kteří uspokojí posluchače. Očekává se, že pokrytí ze strany BBC bude podobné jako u Glastonbury, všechny koncerty budou k dispozici na webu a stanicích rádií.

Událost bude pouze náhradou za festival Glastonbury, nepůjde o tradiční událost. Naposledy si „Glasto“ dalo pauzu v roce 2012.

24.července 2017 v 10:00, příspěvek archivován: 27.července 2017 v 11:42

New music festival for 2018 taking in four sites in four nations over four days. @BBCMusic plans #TheBiggestWeekend: https://t.co/NSeOyfC5iG https://t.co/xwWbaa5AZP

msz , Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz