14. září 2017 14:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Tvůrci Hry o trůny chtějí zmást zloděje. Ze strachu z úniku natočí několik konců seriálu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Sedmá řada seriálu Hra o trůny: Daenerys Targaryen (Emilia Clarkeová). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sedmá řada seriálu Hra o trůny: Daenerys Targaryen (Emilia Clarkeová). | foto: HBO

Sedmou sérii populárního seriálu Hra o trůny z produkce americké HBO trápilo několik vážných úniků děje na internetu dlouho před vysíláním. Štáb se toho chce vyvarovat a pro dlouho očekávané finále seriálu v osmé epizodě natáčí několik různých konců. Který je ten opravdový, se diváci dozvědí až v den vysílání.

„Vím, že pro úplný konec Hry o trůny natočíme několik různých konců, aby nikdo do poslední chvíle nevěděl, jak to celé skončí,“ řekl Casey Blois, prezident společnosti HBO, během diskuzního panelu na univerzitě Moravian College v americké Pensylvánii. Ve škole, kterou mimochodem založili příslušníci Moravských bratří, odnože české Jednoty bratrské, vysvětlil, že i při případných únicích není možné poznat, kdy jde o pravou část děje. „Diváci nebudou mít definitivní závěr až do doby, než se epizoda bude opravdu vysílat.“

Sedmá řada seriálu Hra o trůny: Sansa Stark (Sophie Turnerová).
Sedmá řada seriálu Hra o trůny: královna Cersei (Lenna Headyová) a bankéř Tycho...

Ačkoliv jde o přístup originální, Hra o trůny nebude prvním seriálem, který na podobnou hru přistoupí. Producenti seriálu Živí mrtví (The Walking Dead) televize AMC v minulosti nechali natočit několik různých scén vražd, aby do poslední chvíle nebylo jasné, koho vlastně zabil jeden z hlavních antagonistů seriálu Negan.

Pro Hru o trůny je to rozhodně dobrá zpráva. Seriál byl zatím poslední sedmou sérii velmi náchylný na úniky celých epizod i dílčích dějových částí. Fanoušci si ale na finální rozuzlení ságy podle předlohy spisovatele George R. R. Martina musí počkat nejspíš na začátek roku 2019. Datum to ale není definitivní.

  • 2Diskuse

Najdete na Lidovky.cz