15. srpna 2019 13:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Ostré beaty a texty od srdce. Na hradeckém letišti začíná třídenní festival Hip Hop Kemp

Americký rapper Freddie Gibbs. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký rapper Freddie Gibbs. | foto: FB FREDDIE GIBBS

HRADEC KRÁLOVÉ Na letišti v Hradci Králové dnes odpoledne začne hlavní program 18. ročníku festivalu Hip Hop Kemp. Akce, která vyvrcholí v noci na neděli, nabídne vystoupení několika stovek hudebníků. Je to největší hiphopová přehlídka ve střední a východní Evropě.

Na festivalu se jako hlavní hvězdy představí například američtí rapeři Freddie Gibbs, Tech N9ne, Masego, dvojice EarthGang či Token, přezdívaný nový Eminem. Z Francie přijede parta Hocus Pocus. Opět dorazí i slovenský Kontrafakt, který zatím nevynechal žádný z ročníků festivalu. Z českých interpretů se představí například Smack, Prago Union, Rest & DJ Herby, Pio Squad.

Řidiči musejí v místě počítat s omezením dopravy. Ulice Jana Černého vedoucí na letiště bude dočasně jednosměrná. Z centra města od terminálu městské hromadné dopravy bude na letiště a zpět jezdit linka zdarma. Policie oznámila posílení hlídek, které se zaměří na dodržování předpisů v dopravě, na drogové delikty, krádeže v obchodech a sprejerství. Na zajišťování pořádku se s českou policií budou podílet i polští policisté.

Loňský ročník festivalu přilákal na hradecké letiště přes 16 tisíc příznivců hiphopové kultury. Značná část návštěvníků přijíždí do Hradce Králové ze zahraničí, zejména z Polska, Německa, Nizozemska a Slovenska.

První ročník festivalu Hip Hop Kemp se konal v roce 2002 v Pardubicích, po dvou letech organizátoři akci kvůli potížím s hlukem přesunuli na Stříbrný rybník do Hradce Králové. Kvůli velkému zájmu návštěvníků ale areál nestačil a pořadatelé festival přestěhovali na hradecké letiště.

ČTK

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz