3. července 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Pád Adele? Zpěvačka zrušila dva závěrečné koncerty turné, které může být její poslední

Britská zpěvačka Adele. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britská zpěvačka Adele. | foto: Reprofoto

Britská zpěvačka Adele byla kvůli problémům s hlasem přinucena zrušit dva poslední koncerty své koncertní šňůry. Ty se měly odehrávat v prestižní Wembley aréně. Adele se na svém Twitteru fanouškům hluboce omlouvala a o zrušených koncertech prohlásila, že měly být vrcholem její kariéry. Koncem března zpěvačka prohlásila, že toto turné je nejspíš její poslední.

„Ani nevím, jak začít...“ zahajuje omluvný vzkaz všem fanouškům Adele. Z každého slova je patrné, jak špatně zrušení koncertů nese. Hned pod omluvou se jako nevyřčená výčitka nacházejí dva příspěvky od Wembley arény, které na dlouho očekávaný koncert Adele lákají. Zpěvačka v příspěvku píše o problémech s hlasivkami, se kterými se potýkala už při předchozích koncertech. Přiznává, že poprvé v životě zvažovala zpívat na playback, jen aby nemusela nic rušit. „Je mi to líto. Miluji vás a je mi to tolik líto. Prosím, odpusťte mi,“ končí vzkaz. Fanoušci dostanou své peníze samozřejmě zpět, ale vzhledem k tomu, že koncert byl zrušen těsně před začátkem, někteří měli za sebou určitě dlouhou cestu, jen aby svůj idol viděli.

01.července 2017 v 01:40, příspěvek archivován: 03.července 2017 v 12:01

https://t.co/nMB7xcK7BD


Koncem března zpěvačka šokovanému publiku na Novém Zélandu sdělila, že současné turné je nejspíše jejím posledním. „Ve věcech koncertních šňůr nejsem dobrá. Jediným důvodem, proč jsem kdy na nějaké turné vyjela, jste vy. Díky aplausům si přijdu zranitelná,“ řekla Adele šokovaným 40 tisícům fanoušků na stadionu Mount Smart. Pro zpěvačku tak musel být fakt, že turné nebyla schopná dokončit, naprosto zničující.


Debutová deska 19 dnes devětadvacetileté Adele (vlastním jménem Adele Laurie Blue Adkins) se dostala na první místo britské prodejnosti. Od té doby zpěvačka dobývá hudební svět. V roce 2012 za píseň Skyfall, která se objevila ve stejnojmenném filmu s Jamesem Bondem, dostala Grammy i Oscara. Samotných ocenění do dnešního dne získala zpěvačka okolo sto padesáti, z toho ohromujících 15 cen Grammy.

Britská zpěvačka Adele má šest nominací na Grammy
Adele s Oscarem za píseň Skyfall.

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz