17. dubna 2012 11:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Děti pomáhají vrstevníkům v nouzi, aby se měli jako doma

Děti v dětském | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děti v dětském | foto: Shutterstock

Veselejší a zářivější dny budou mít děti v Dětském centru ve Zlíně díky svým vrstevníkům – dětským čtenářům zapojeným do projektu Čtení pomáhá, kteří stále rádi pomáhají potřebným.

Dětské centrum Zlín je zařízením pro děti, které potřebují okamžitou pomoc a ochranu, neboť se ocitly bez jakékoliv péče. Nezřídka se jedná o děti tělesně nebo duševně týrané či zneužívané. Ochrana a pomoc dětem spočívá v uspokojení základních životních potřeb dětí, včetně ubytování, v zajištění zdravotní péče zdravotnickým zařízením, v psychologické a jiné obdobné nutné péči.

V tomto zařízení, fungujícím již několik let, se o děti starají hodné tety. Úžasný personál se dětem snaží udělat jejich prostředí co nejvíce podobné domovu. V domě je denní místnost v podobě velké herny, kde děti tráví nejvíce času. Hrají si tu, tety jim čtou pohádky, u kterých se všechny děti pohodlně uvelebí na velké sedačce a předčítají si pohádkové příběhy. Sedačka, kterou zde děti měly, byla již velmi stará a opotřebovaná. Částkou 24 500 Kč, kterou děti načetly za pouhých několik dní, přispěly prostřednictvím projektu Čtení pomáhá na zakoupení právě takové krásné a nové sedačky.

Čtení pomáhá podává již více než rok pomocnou ruku těm, kteří potřebují podpořit ve složité životní situaci. Každým dnem přibývá dětí zapojených do této akce. Nyní je do projektu zapojeno více jak 90 tisíc dětí a mladistvých. Aktuálně mohou děti načítat na rehabilitaci zdravotně postižených dětí v Beskydech či na speciální zvedák a polohovací lůžko pro secvičování pacientů s asistenčním pejskem.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz