24. srpna 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Po nahých ženách budou k vidění nazí muži. Kontroverzní výstava Voayer se vrací

Výstava nahých žen Voayer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výstava nahých žen Voayer. | foto:  Dan Materna, MAFRA

Praha Sotva utichly kontroverze kolem výstav skutečných nahých žen, které se uskutečnily loni v srpnu a letos v dubnu, přišel jejich autor Mário Petreje s pokračováním. Na výstavě Voayer v listopadu ale tentokrát nebude vystavovat ženy - po stále se opakujících žádostech návštěvníků pořádá výstavu skutečných nahých mužů.

Plánovaná výstava přesně kopíruje vše, co už návštěvníci znají z předchozích expozic. Modely, které Petreje teprve shání na webových stránkách výstavy, si lidé budou moci nejen prohlédnout, ale některých z nich se i dotýkat v hygienických rukavicích. Každý návštěvník se ovšem v prostoru výstavy smí zdržet nejdéle hodinu a půl.

„Otázku, proč nevystavuji i muže, mi pokládá každý, kdo se dozví o mé výstavě. Nastal čas vyhovět těmto požadavkům a nabídnout lidem skutečně životní zážitek při pohledu na nahé muže,“ řekl autor výstavy Mário Petreje. Podle svých slov se cítí stejně jako před první výstavou nahých žen: není si jist, zda výstava někoho zaujme.

Upozornění, fotogalerie zobrazuje explicitní nahotu:

Výstava nahých žen Voayer právě probíhající v Praze.
Výstava nahých žen Voayer právě probíhající v Praze.

Možnost prohlédnout si „vystavené“ nahé muže ovšem nebude levná. Vstupenka na hodinu a půl stojí 669 korun. Stejnou cenu lidé zaplatili i na předchozích výstavách nahých žen.

Výstava Voayer se poprvé konala v Bratislavě v roce 2016. Trvala 12 hodin a za tu dobu ji navštívilo 700 lidí. Svůj úspěch zopakovala i v dalších dvou letech v Praze.

zufZuzana Formánková

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!