15. května 2019 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Pod vodou není křik slyšet. Podívejte se na ukázku seriálu Ponorka, který vznikal na Barrandově i v areálu Pragovky

Seriálová Ponorka (Das Boot). Režie: Andreas Prochaska. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Seriálová Ponorka (Das Boot). Režie: Andreas Prochaska. | foto: SKY/HULU

HLUBINY/PRAHA Seriál Ponorka, který se částečně natáčel i v Praze, je novou verzí úspěšného stejnojmenného filmu z roku 1981. Zahrály si v něm i hvězdy známé z filmu Dunkerk a seriálu Hra o trůny. Bude mít premiéru 17. června.

Snímek Ponorka (Das Boot) režiséra Wolfganga Petersena vypráví o osudech německých námořníků, kteří sloužili na palubě ponorky U96. Petersen scénář napsal podle stejnojmenného románu Lothara-Günthera Buchheima. Filmové zpracování z roku 1981 se dočkalo tak příznivého přijetí od diváků a kritiky, že bylo nominováno na 6 Oscarů. Německá TV stanice Sky, která se rozhodla Ponorku oživit jako osmidílný televizní seriál, představuje divákům novou ukázku. Distribuční práva jinak získala streamovací platforma Hulu.

Režisérem projektu je Rakušan Andreas Prochaska. Ten je v Česku známý hlavně kvůli seriálu Temné údolí, který se v roce 2014 představil i na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Seriálová Ponorka (Das Boot). Režie: Andreas Prochaska.
Seriálová Ponorka (Das Boot). Režie: Andreas Prochaska.

V seriálu, který byl namluven anglicky i německy, si zahráli Lizzy Caplanová (Spojenci, Interview), Vicky Kriepsová (Kolonie, 3 dny v Quiberonu), James D´Arcy (Dunkerk, Atlas mraků), Rainer Bock (Hanebný pancharti, Válečný kůň) nebo Tom Wlaschiha, kterého diváci znají hlavně jako Jaqena H´gara z populárního seriálu Hra o trůny.

Domácí diváky může zaujmout, že se velká část seriálu natáčela v Praze. Ponorka se tak podívala do Barrandovských ateliérů nebo areálu Pragovky. 

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!