Čtvrtek 28. ledna 2021svátek má Otýlie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Pohádka Anděl Páně 2 překonala v kinech hranici milionu diváků

Anděl Páně 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anděl Páně 2. | foto: Reprofoto

PRAHA Pohádka Anděl Páně 2 režiséra Jiřího Stracha překonala v tuzemských kinech hranici milionu diváků. Podle údajů distributora film vidělo 1 001 419 lidí. Po roce 2000 dosáhly na milionovou hranici návštěvnosti z českých filmů pouze Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Ženy v pokušení a nyní Anděl Páně 2. Za distribuční společnost Falcon o tom ve čtvrtek informovala Marta Nosková Žurková.

„Anděl Páně 2 se stal filmem, který na hranici milionu diváků dosáhl mezi všemi „milionáři“ nejrychleji, v šestém týdnu od premiéry,“ uvedla Nosková Žurková. Vůbec nejnavštěvovanějším českým filmem je pak pohádka Pyšná princezna z roku 1952, kterou v kinech vidělo 8,2 milionu lidí.

Anděl Páně 2 je nejúspěšnějším českým filmem v počtu diváků za první víkend v kinech. První tři po sobě jdoucí víkendy po premiéře překročila jeho návštěvnost 100 000 diváků a stal se nejnavštěvovanějším snímkem roku 2016 v tuzemských kinech. Také je třetím českým filmem, který překročil hranici 100 milionů korun v tržbách.

V obsazení Anděla Páně 2 nebude chybět ani Ivan Trojan.
Triky ve filmu Anděl Páně 2

Úspěšnější v tržbách v novodobé historii byl z českých filmů jen snímek režiséra Jana Svěráka Vratné lahve z roku 2007 s tržbami přes 124,6 milionu korun a Ženy v pokušení režiséra Jiřího Vejdělka (2010), který vydělal téměř 124,1 milionu korun.

„Jeden z nás bezelstně řekl, že budeme uvažovat o Andělu Páně 3, když přijde milion diváků do kin. Chtěli jsme tak naznačit, že se s Andělem Páně loučíme. Vy jste se ale rozhodli tuto milionovou metu dobýt. A protože co se slíbí, je mravné i splnit, nezamykáme Petronelovi a Uriášovi jednou provždy dveře,“ vzkázali filmovým fanouškům tvůrci.

Aktuální ohlas diváků i kin ukazuje, že zájem o Anděla Páně 2 trvá. Kina po celém Česku neustále přidávají představení a mnohde je stále vyprodáno. Celé rodiny chodí na film i opakovaně a pražská multikina o víkendech film promítají každou hodinu. Režisér Strach na svém facebooku slíbil, že každému, kdo mu zašle video s nahrávkou písně Modlitba, kterou ve filmu zpívá Vojta Dyk, zašle tričko s motivem z filmu. Na některým místech tuto skladbu nacvičovali na půlnoční.

„Dnes jsme byli v kině na Anděl Páně 2. Byl to první film, kdy jsem v kině zažil potlesk,“ napsal například do ohlasů na facebook David Bříza.

„Máme pořád plno a za čtyři týdny skoro dva tisíce diváků,“ sdělila pro Deník vedoucího kadaňského kina Hvězda Karolína Odlasová. „Oproti promítání jiných titulů je to úplně nesrovnatelné, film si vede lépe i než hollywoodské bijáky,“ dodala.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Očkování proti covidu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Očkování proti covidu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Očkování proti covidu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...