8. prosince 2017 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Pohled do zubaté tlamy. Nová ukázka Jurského světa představuje dravá monstra

Ostrovu Nublar hrozí zánik pod lávou a popelem. Snímek Jurský svět: Zánik... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ostrovu Nublar hrozí zánik pod lávou a popelem. Snímek Jurský svět: Zánik... | foto: Universal Pictures

Snímek Jurský svět: Zánik říše je druhým dílem restartu dinosauří filmové série. V první dějové ukázce se divákům představí prehistorická zvířata, usměvavý Chris Pratt i padající láva. Snímek má českou premiéru naplánovanou na 21. června 2018.

Paleontoložka Claire Dearingová (Bryce Dallas Howardová) založila organizaci na ochranu dinosaurů. Jejím cílem je dostat všechny ohrožené tvory z ostrova Nublar, kde se odehrával prvním díl. Problém je, že Nublar je aktivní sopka a dinosaurům tak hrozí historicky druhý zánik. Snahy organizace jsou marné jen do chvíle, kdy se k týmu přidá paleontolog a dobrodruh Owen Grady (Chris Pratt).

Herecký ansámbl doplní třeba James Cromwell (Nejhorší obavy, Trestná lavice), Justice Smith (Papírová města, Trigger finger), Ted Levine (Krev šampiona, Little boy), ale hlavně, k velké radosti fanoušků, Jeff Goldblum jako starý známý doktor Ian Malcolm.

Owen Grady (Chris Pratt) a jeho kamarád, raptor Blue. Snímek Jurský svět: Zánik...

Owen Grady (Chris Pratt) a jeho kamarád, raptor Blue. Snímek Jurský svět: Zánik království (2018).

Producentem bude Steven Spielberg, režisér původní trilogie. Do režisérského křesla tentokrát usedne Juan Antonio Bayona (Nic nás nerozdělí, Sirotčinec). Nahradí tak Colina Trevorrowa, režiséra prvního dílu restartované série z roku 2015. Ten si vedl v kinech výborně. Při rozpočtu 150 milionů dolarů vydělal celosvětově 1,62 miliard dolarů.

Natáčet se oficiálně začalo již 24. února letošního roku. Filmaři si jako filmové kulisy vybrali Londýn a Havaj. Colin Trevorrow si Bayonovu práci na dvojce nemůže vynachválit a svěřil se, že dvojka bude ještě lepší než jednička. Zánik říše navíc prý více zabrouzdalo do vod hororu a napětí. S tím má Bayona již dobré zkušenosti - v roce 2007 natočil kritiky i diváky dobře přijímaný horor Sirotčinec.

Najdete na Lidovky.cz