23. května 2018 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Prý to chce hit. Poletíme? zahrají v předstihu písničky z nového alba

Poletíme? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poletíme? | foto: Tomáš Beran

Skupina Poletíme? představí nové album na exkluzivním in-store koncertu a autogramiádě v pražské prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí den před oficálním vydáním, tedy ve čtvrtek 24. května od 17 hodin. Křest alba Chce to hit! je v plánu 4. října v pražském Lucerna Music Baru.

Kapela vydává novinku čtyři roky po předchozí úspěšné desce Turbošanson. V mezidobí stačili Poletíme, vedení frontmanem a výtvarníkem Rudolfem Brančovským změnit sestavu i absolvovat společné turné s Divokým Billem i nespočet klubových, většinou vyprodaných koncertů.

Šestnáct nových písní se nese v duchu, který je pro Poletíme? příznačný, mají svižnou energii, nezabývají se žánrovými škatulkami a jsou obohaceny přímočarými texty. Na zvuku, zachyceném v mikulovském studiu Davida Kollera, se podílel koproducent desky Jiří Topol Novotný i mistr masteringu Ecson Waldes.

A jak vysvětluje leader souboru název nového alba? „Záleží na tom, co je hit. Píseň, po které se v rádiu lépe soustředíte na reklamu? Takovou, doufám, na naší desce neuslyšíte. Náš Hit je lehká parodie muzikantského smýšlení s autobiografickymi prvky. Takže ano, chceme, aby nás hrála rádia, ale podřizovat se nehodláme.“

obzOndřej Bezr

Najdete na Lidovky.cz