Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Poprvé znovu do Bradavic. Albus Severus Potter vyráží na první cestu expresem

Rodina Harryho Pottera v divadelním představení Harry Potter a prokleté dítě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rodina Harryho Pottera v divadelním představení Harry Potter a prokleté dítě. | foto: http://harrypotterandthecursedchilds.xyz/

LONDÝN/PRAHA Nástupiště devět a tři čtvrtě, prvního září, jedenáct hodin. Albus Severus Potter se poprvé vydává na cestu do Bradavic. Na významnou potterovskou událost, která připadla na pátek, upozornila samotná autorka ságy J. K. Rowlingová.

„Na dnešek připadá den, kdy Albus Severus Potter poprvé vyrazí Bradavickým expresem z nádraží King’s Cross,” napsala v pátek na twitterový účet J. K. Rowlingová s hashtagem „#odevatenáctletpozději“.

Albus Severus Potter je druhým synem Harryho a Ginny Potterových. Poprvé se s ním čtenáři setkávají v sedmém díle v kapitole zasazené o devatenáct let později po rozhodující bitvě mezi Harrym a Voldemortem na nástupišti 9 a 3⁄4.


Albus zde hovoří se svým otcem, neboť má obavy, že bude zařazen do Zmijozelu. Harry mu však sdělí, že ho nebudou mít méně rádi a že jeden z ředitelů, který do Zmijozelu chodil a po kterém je pojmenován, byl možná ten nejstatečnější člověk, jakého znal.

„Pojmenovali jsme tě podle dvou ředitelů Bradavic. Jeden z nich byl ze Zmijozelu a byl to nejspíš nejstatečnější člověk, jakého jsem kdy poznal.”

„Ale co kdyby -”

„- tak by zmijozelská kolej získala vynikajícího studenta, nemyslíš? Nám na tom nezáleží. Ale. Ovšem pokud na tom záleží tobě, budeš si moct vybrat Nebelvír místo Zmijozelu. Moudrý klobouk k tvému přání přihlédne.”

„Vážně?”

„Se mnou to tak bylo,” ujistil ho Harry.

Autorka Harryho Pottera J.K. Rowlingová na slavnostní premiéře hry Harry Potter...
Harry Potter a prokleté dítě

S Albusem Severusem Potterem se čtenáři dále setkávají v divadelní hře Harry Potter a Prokleté dítě. Jedná se o přepis scénáře hry, kterou mohou diváci spatřit na britských divadelních prknech. Prokleté dítě si pohrává s možností cestování v čase a změnou minulosti. Přestože se Prokleté dítě velmi dobře prodávalo, skalní fanoušci z něj nejsou kvůli jisté přeplácanosti příliš nadšení.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?