6. listopadu 2018 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Make upy a dlouhé vousy. Prague Rocks přiveze rockové legendy Kiss a ZZ Top

Kiss | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kiss | foto: Jen Rosenstein

Dvě z vizuálně nejbizarnějších kapel, které na světové rockové scéně existují, maskovaní Kiss a bohatě ovousení ZZ Top, vystoupí jako hlavní hvězdy druhého ročníku akce Prague Rocks, která se uskuteční 19. června příštího roku v pražské Eden Aréně.

Letošní první ročník Prague Rocks vsadil na legendárního Ozzyho Osbournea, jemuž předskakovala „superskupina“ Hollywood Vampires v čele s Alicem Cooperem, Johnnym Deppem a Joem Perrym, a přilákal do areálu letičtě v pražských Letňanech 35 tisíc lidí. Příští rok bude akce cílit zřejmě na podobný druh publika, které mká rádo přímočarou rockovou hudbu a vizuální show.

Američtí Kiss budou na turné s názvem End Of The Road, které jejich pětačtyřicetiletou kariéru uzavře. „Toto turné bude závěrečná oslava pro ty, kteří nás viděli, a poslední šance pro ty, kteří ne,“ stojí v prohlášení kapely.

ZZ Top

ZZ Top

Ještě o pět let starší jsou texasští boogiemeni ZZ Top. „Čeká nás fajn doba,“ poznamenal kytarista a zpěvák kapely Billy Gibbons, který mimochodem paralelně „na stará kolena“ rozjel velmi zajímavou sólovou dráhu. „Hrajeme tak dlouhou dobu, že začínáme být dobří, bude to hlasité a živé,“ dodal ironicky.

Vstupenky na Prague Rocks 2019 se budou prodávat v sítích Ticketmaster a Ticketportal od 9. 11. v cenách od 1 690 do 2 990 korun.

obzOndřej Bezr

Najdete na Lidovky.cz