2. července 2017 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Preacher 2. Kazatel se v nové sérii vydává zachránit samotného Boha

Druhá série seriálu Preacher (2017) AMC. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Druhá série seriálu Preacher (2017) AMC. | foto: Televizní stanice AMC

Seriálová adaptace kultovního komiksu z 90. let se po úspěšné první sérii opět vrací na televizní obrazovku. Premiérové díly dramatického seriálu Preacher nabídnou dechberoucí akce a nebudou chybět ani ošemetné milostné pletky. Seriál uvádí televizní stanice AMC.

Diváky v druhé sezoně čeká mnoho mysteriózního, až zvráceně temného. Bůh totiž zmizel a s ním i světová rovnováha mezi dobrem a zlem, a to znamená jediné, že boj mezi nebem a peklem se tak naplno rozhoří. Ve třinácti dílech se opět představí maloměstský kazatel s nadpřirozenými schopnosti Jesse Custer, jeho ostřílená bývalka Tulip, nejlepší staletý upír Cassidy a tajemná postava, která se představí hned v úvodním díle.


Kazatele s nadpřirozenými schopnostmi Jesseho Custra si zahrál Dominic Cooper, který čerpal zkušenosti z natáčení filmů například po boku Maryl Streep, Keiry Knightley, Colina Firtha, Jamese McAvoye nebo Rebeccy Hall. Že se Custrovi herecky daří, dokazuje i jeho obsazení do celovečerního trháku Warcraft: První střet, který sklidil úspěch po celém světě. Ve fantastické podívané založené na počítačové hře ztvárnil Cooper krále Llanea. Jeho manželku si zahrála umělkyně Ruth Negga, stejná herečka, jaká v seriálu Preacher obsadila roli Jesseho přítelkyně Tulip. Je otázkou, zda za to může opakované obsazení do rolí milenců nebo společný čas strávený na pracovišti. Každopádně mezi Cooprem a Neggou nejspíš přeskakují jiskry nejen na televizních obrazovkách a plátnech kin. Z dřívějška se na Oscara nominovaná Negga zná i s Josephem Gilgunem, který v seriálu hraje krvežíznivého upíra Cassidyho. Potkali se při natáčení dramatické komedie Zmetci.

Preacher:

Vysílá televizní stanice AMC

Výkonná produkce: Seth Rogen, Evan Goldberg a Sam Catlin (režiséři). Catlin, Rogen, Goldberg a James Weaver (produkční společnost Point Grey Pictures), Neal H. Moritz a Ori Marmur (produkční společnost Original Film)

Hlavní hvězdy seriálu:Dominic Cooper (Jesse Custer), Ruth Negga (Tulip), Joseph Gilgun (Cassidy), Ian Coletti (Eugene/Arseface), Graham McTavish (The Saint of Killers), Pip Torrens (Herr Starr), Julie Ann Emery (Lara Fatherstone).

Druhá série seriálu Preacher (2017) AMC.
Druhá série seriálu Preacher (2017) AMC.
Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz