2. července 2017 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Preacher 2. Kazatel se v nové sérii vydává zachránit samotného Boha

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Druhá série seriálu Preacher (2017) AMC. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Druhá série seriálu Preacher (2017) AMC. | foto: Televizní stanice AMC

Seriálová adaptace kultovního komiksu z 90. let se po úspěšné první sérii opět vrací na televizní obrazovku. Premiérové díly dramatického seriálu Preacher nabídnou dechberoucí akce a nebudou chybět ani ošemetné milostné pletky. Seriál uvádí televizní stanice AMC.

Diváky v druhé sezoně čeká mnoho mysteriózního, až zvráceně temného. Bůh totiž zmizel a s ním i světová rovnováha mezi dobrem a zlem, a to znamená jediné, že boj mezi nebem a peklem se tak naplno rozhoří. Ve třinácti dílech se opět představí maloměstský kazatel s nadpřirozenými schopnosti Jesse Custer, jeho ostřílená bývalka Tulip, nejlepší staletý upír Cassidy a tajemná postava, která se představí hned v úvodním díle.


Kazatele s nadpřirozenými schopnostmi Jesseho Custra si zahrál Dominic Cooper, který čerpal zkušenosti z natáčení filmů například po boku Maryl Streep, Keiry Knightley, Colina Firtha, Jamese McAvoye nebo Rebeccy Hall. Že se Custrovi herecky daří, dokazuje i jeho obsazení do celovečerního trháku Warcraft: První střet, který sklidil úspěch po celém světě. Ve fantastické podívané založené na počítačové hře ztvárnil Cooper krále Llanea. Jeho manželku si zahrála umělkyně Ruth Negga, stejná herečka, jaká v seriálu Preacher obsadila roli Jesseho přítelkyně Tulip. Je otázkou, zda za to může opakované obsazení do rolí milenců nebo společný čas strávený na pracovišti. Každopádně mezi Cooprem a Neggou nejspíš přeskakují jiskry nejen na televizních obrazovkách a plátnech kin. Z dřívějška se na Oscara nominovaná Negga zná i s Josephem Gilgunem, který v seriálu hraje krvežíznivého upíra Cassidyho. Potkali se při natáčení dramatické komedie Zmetci.

Preacher:

Vysílá televizní stanice AMC

Výkonná produkce: Seth Rogen, Evan Goldberg a Sam Catlin (režiséři). Catlin, Rogen, Goldberg a James Weaver (produkční společnost Point Grey Pictures), Neal H. Moritz a Ori Marmur (produkční společnost Original Film)

Hlavní hvězdy seriálu:Dominic Cooper (Jesse Custer), Ruth Negga (Tulip), Joseph Gilgun (Cassidy), Ian Coletti (Eugene/Arseface), Graham McTavish (The Saint of Killers), Pip Torrens (Herr Starr), Julie Ann Emery (Lara Fatherstone).

Druhá série seriálu Preacher (2017) AMC.
Druhá série seriálu Preacher (2017) AMC.
Lidovky.cz
  • 2Diskuse
Najdete na Lidovky.cz