25. října 2017 16:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Vrátí se oblíbená postava ze Star Wars? Fanoušky navnadil chystaný set od Lega

Lovec odměn Boba Fett. Star Wars. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lovec odměn Boba Fett. Star Wars. | foto: wikimedia commons

PRAHA Uniklé obrázky Star Wars stavebnic od firmy Lego plánovaných do výroby na příští rok potvrzují to, o čem někteří spekulovali. Fanoušky oblíbená postava, lovec odměn Boba Fett, přežil v epizodě VI: Návrat Jediů pád do jámy písečného červa Sarlaaca. Vrátí se jako překvapení v dalších filmech pod značkou Star Wars?

Boba Fett, syn Jango Fetta, byl úspěšným nájemným lovcem. Jeho poznávacím znamením byla do zelena zbarvená mandalorianská zbroj a netradičně tvarovaná vesmírná loď Otrok I (Slave I). Byl to právě on, kdo nechal zatavit Hana Sola do karbonitu.

Na planetě Tatooine měl ve službách Jabby Hutta přihlížet i popravě Luka Skywalkera a jeho přátel. Skywalker měl být svržen do obrovské jámy masožravého červa Sarlaaca. Po potyčce, kdy Han Solo zasáhne Boba Fettův tryskový batoh v jámě s červem skončí právě zelený lovec odměn. Psal se rok 1983, snímek Epizoda VI - Návrat Jediů dobýval kina a všichni si mysleli, že je Boba Fett mrtvý.

V rozšířeném univerzu (expanded universe) Star Wars knížek a komiksů se Boba Fett vrátil. Byl příliš oblíbenou postavou a jeho vesmírná dobrodružství skrývala velký potenciál. V roce 2012 ale společnost LucasArts, vlastníka značky Star Wars, koupila firma Disney. Ta prohlásila rozšířené universum a jeho dějovou linku za neoficiální. Boba Fett byl tak pro fanoušky znovu jen postavou, kterou sežral obrovský červ.

Uživatel sociální sítě Reddit s přezdívkou SiegmeyerOfCatarina získal uniklé obrázky připravovaných setů Star Wars stavebnic Lego. Ty mají vyjít až příští rok. Stavebnice a postavy přitom kopírují děje z filmů a animovaného seriálu.

Jeden z chystaných setů je věnovaný právě Boba Fettovi. Zobrazuje lovce odměn, jak pomocí svého tryskového batohu ze Sarlaacovy díry vylétá ven. Lego na Star Wars setech spolupracuje přímo s firmou Disney. Fanoušci to tak mají téměř potvrzené - Boba Fett přežil i v oficiální dějové lince.

Uniklé obrázky stavebnic Lego. Set 75533 zobrazuje přeživšího Boba Fetta....

Uniklé obrázky stavebnic Lego. Set 75533 zobrazuje přeživšího Boba Fetta. Obrázek vpravo je digitální rekonstrukcí toho rozmazaného.


Může se tedy Boba Fett objevit nečekaně v některém z dalších filmů ze světa Star Wars?