24. září 2018 15:22 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Bude zase Jožin z bažin? V srpnu se do Prahy vrátí Metallica

Metallica v Praze v dubnu 2018 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Metallica v Praze v dubnu 2018 | foto: MAFRA

Společnost Live Nation dnes oznámila, že 18. srpna příštího roku zahraje v Praze na letišti v Letňanech slavná americká skupina Metallica. Předprodej vstupenek bude zahájen 29. září v sítích Ticketportal a Ticketmaster. Ceny vstupného se pohybují v rozmezí 1 490 až 2 990 korun.

Příští pražský koncert Metalliky bude jubilejní desátý na území České republiky. Zatím naposledy tato metalová legenda vystoupila v Praze letos v dubnu v O2 Areně, kdy mimo jiné překvapila a pobavila svou interpretací hitu Ivana Mládka Jožin z bažin. Návštěvnost koncertů minulého turné zlomila rekordy na 29 místech celého kontintntu.

Nadcházející turné po Evropě a Velké Británii s názvem WorldWired Tour obsahuje pětadvacet koncertů ve dvaceti zemích. Odstartuje 1. května 2019 v Lisabonu a mimo jiné navštíví i některé destinace, které do posledního turné zahrnuty nebyly, včetně Milána, Curychu, Bruselu (poprvé od roku 1988), Berlína, Moskvy, Varšavy, Bukurešti nebo norského Trondheimu a Tartu v Estonsku. Speciálními hosty na všech koncertních zastávkách budou skupiny Ghost a Bokassa.

Pro největší fanoušky Metalliky bude k dispozici i speciální vstupenka zvaná Wherever I May Roam Black Ticket. Ta umožní přístup na každou show skupiny v rámci tohoto turné ve Velké Británii a Evropě. Pro získání vstupenky musí majitel Black Ticket vybrat termín/y a provést online rezervaci nejméně 48 hodin před každým koncertem. Omezený počet 750 kusů těchto vstupenek bude k dispozici za 598 EUR.

Každá vstupenka na koncert Metalliky zakoupená v oficiálních prodejnách zahrnuje volbu fyzické nebo digitální verze posledního alba skupiny Hardwired…to Self - Destruct. Všichni majitelé vstupenek budou mít možnost si zdarma stáhnout MP3 se záznamem z navštíveného koncertu. Záznam bude smíchán a masterován týmem, který se podílel na albu Hardwired ... to Self-Destruct a bude možné ho získat po naskenování nebo zadání čárového kódu ze vstupenky na stránce LiveMetallica.com/scan.

obzOndřej Bezr

Najdete na Lidovky.cz