6. března 2019 14:54 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

První dlouhá ukázka finále Hry o trůny. Co všechno naznačuje trailer k závěrečné řadě

Z nového traileru Hry o trůny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Z nového traileru Hry o trůny. | foto: HBO

ZÁPADOZEMÍ Už je čas! Nyní se rozhodne o osudu lidstva. Tvůrci populárního seriálu Hra o trůny zveřejnili první plnohodnotnou ukázku ze závěrečné řady. Co všechno se z ní dá vyčíst? Upozornění: Text prozrazuje části děje ze všech předchozích sérií.

Očekávaná ukázka je tady a televize HBO dokazuje, že hodlá nejsledovanější seriál současnosti uzavřít ve velkém stylu. Draci, oblíbení hrdinové a obrovská bitva, na to všechno se mohou od 14. dubna, kdy bude mít premiéru 1. díl.

Co všechno nám ukázka prozrazuje? Čtěte dále.

Arya Stark se těší na smrt

„Znám smrt. Nosí mnoho tváří. Těším se, až potkám tuhle,“ říká Arya v ukázce. Dívka z rodu Starků prošla náročným tréninkem u Mužů bez tváře. V ukázce je také vidět zbraň, kterou třímá - jde pravděpodobně o jedno z ostří vyrobeného z dračího skla, které na nemrtvé zabírá.

Hra o trůny

Shledání s matkou?

Jon Sníh sestoupil s Daenerys Targaryen do krypt pod Zimohradem. Nevíme, koho šel navštívit, ale Daenerys svého milého utěšuje. Fanoušci spekulují o tom, že Jon šel poprvé navštívit místo posledního odpočinku své biologické matky Lyanny Stark, sestry Eddarda Starka.

Hra o trůny

Úsvit dračího jezdce

Daenerys Targaryen zůstali po minulé sérii jen dva draci - Drogon a Rhaegal. Ti potřebují své jezdce. Tím druhým patrně nemůže být nikdo jiný než Jon Sníh, jak naznačují záběry. Díky Targaryenské krvi, která mu koluje v žilách, ho budou draci na slovo poslouchat. Scéna v ukázce, kdy pár k drakům kráčí, této teorii nasvědčuje.

Hra o trůny

Euron Greyjoy získal posilu

Na začátku ukázky jsou jasně vidět lodě rodu Greyjoyů. Euron Greyjoy, známý také jako Vraní oko, si zpátky do Západozemí veze Zlatou společnost, slavnou žoldáckou skupinu, která se nezalekne žádného střetu. Jak je ale nakonec použije...?

Hra o trůny

Citelně se ochladilo

Zima konečně po sedmi sériích seriálu dorazila do Západozemí. Jasnou ukázkou toho je královská komnata v Králově přístavišti, do které Cersei Lannister nechala umístit víc zdrojů tepla. V minulé sérii se ještě ujišťovala o tom, že je Královo přístaviště v bezpečí. Nyní se klepe na trůnu zimou.

Hra o trůny

Hřeje ruce, barví tváře

Scény proklamované největší bitvy v dějinách kinematografie je poměrně jednoduché odtušit. Všechno v nich totiž hoří. Nemrtvé konvenční zbraně nezastaví, podaří se to plamenům? Pokud se ale závěrečná bitva koná na Zimohradu a všude hoří, neznamená to, že rodové sídlo Starků lehne popelem?

Bílí chodci jsou pod vedením Nočního krále (uprostřed, Vladimír Furdík)...

Bílí chodci jsou nemrtvá hrozba pro celé Západozemí

Památka na Robba Starka

Robb Stark, právoplatný dědic rodiny Starků, byl brutálně zavražděn během nechvalně proslulé Rudé svatby (Epizoda Deště Kastameru, 3. série, 9. díl) spolu se svou milou i zlovlkem Šedým větrem. Není ale zapomenut. V ukázce je vidět jeho socha, u které odpočívá Fialka s malým Samem. Robb Stark tak na obyvatele Zimohradu stále dohlíží a bude zřejmě i němým svědkem závěrečné bitvy.

Deště Kastameru. Nechvalně proslulá událost známá jako Rudá svatba znamenala...

Kde je Tyrion Lannister?

Tyrion Lannister je diskutabilně tou úplně nejoblíbenější postavou fanoušků. Proto je překvapivé, že v ukázce téměř vůbec nevystupuje. V jednom záběru sice má připnutou brož královského pobočníka, kterou mu dala Daenerys, ale zda je poblíž své královny. Kam tedy v nové sezóně zavítá?

Hra o trůny