30. července 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

První na rudé planetě. Sean Penn zamíří na Mars v seriálu od tvůrce Domu z karet

Tom Hagerty (Sean Penn) odletí na nebezpečnou misi na Mars. Seriál První (The... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tom Hagerty (Sean Penn) odletí na nebezpečnou misi na Mars. Seriál První (The... | foto: HULU

Scenárista, dramatik a producent Beau Willimon se proslavil hlavně jako autor kriticky oceňovaného seriálového dramatu Dům z karet. Jeho další seriálový projekt První (The First) zachytí těžkosti lidského pokolení, které se rozhodne kolonizovat Mars. Hlavní roli v seriálu ztvárnili oscarový Sean Penn.

Píše se rok 2030. Major Tom Hagerty (Sean Penn) je zocelený voják a astronaut, který dostane životní nabídku - být tím prvním, kdo vkročí na nehostinnou poušť rudé planety. Sledovat ho přitom bude Laz Ingramová (Natascha McElhoneová), jedna z koordinátorek celé mise. Už nyní je ale jasné, že nic nepůjde podle plánu. Kolonizace Bohem zapomenuté planety rozhodně totiž nebude žádný med. Jak daleko je lidstvo schopno zajít, aby dosáhlo nemožného?

Seriál se podle dostupných informací nezaměří jen na astronauty a jejich misi, protože stejně bedlivou kamerou bude sledovat i jejich ustarané rodiny, které členové mise zanechali doma na Zemi. Rodiny, se kterými se možná už nikdy neshledají.

Osmidílný seriál bude mít na televizi Hulu premiéru 14. září. Hulu je zatím vedle gigantů jako je Netlix a HBO poněkud upozaděná. Seriál První má velmi průrazný potenciál, protože vsadil na velká jména. Televize Hulu na sebe zatím upozornila hlavně seriálem Příběh služebnice (distribuční práva na něj v Česku vlastní společnost HBO. Dá se očekávat, že se tak stane i se seriálem První).

Najdete na Lidovky.cz