24. října 2017 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

První ukázka filmu Nápadník. Trilogie Zahradnictví se rozloučí romantickou komedií

Daniela (Anna Fialová) si život umí užít i se zlomenou nohou. Snímek Nápadník... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniela (Anna Fialová) si život umí užít i se zlomenou nohou. Snímek Nápadník... | foto: Karel Cudlín

První opravdu velkou rolí se představí v kinech mladá herečka Anna Fialová. V romantické komedii z konce 50. let si zahrála dceru despotického otce, který nesouhlasí s jejím milým. Snímek přijde do českých kin 16. září.

„Ve filmu jsem mladá holka Daniela, která si na prázdninách u tety najde lásku, obyčejného kluka. Jenže to se jejímu tátovi v Praze moc nelíbí a snaží se jí ve vztahu s Mirkem všemožně zabránit,“ svěřila se dvaadvacetiletá herečka, která se tak ve třetím filmu z trilogie Zahradnictví Jana Hřebejka a Petra Jarchovského potkala se zajímavými kolegy herci. Rodiče jí totiž hrají Aňa Geislerová a Martin Finger, milého potom Ivan Lupták. Do jejich vztahu se však snaží zasáhnout také Miroslav Táborský a jeho filmový syn Jáchym Kučera.

Celá filmová rodina. Snímek Nápadník (2017) Závěrečný díl trilogie Zahradnictví.
Drama na tanečním parketě. Snímek Nápadník (2017) Závěrečný díl trilogie...

Nápadník se odehrává se na konci 50. let a vypráví o rodinných vztazích poznamenaných válkou a komunistickým převratem. S tragikomickým nadhledem vykresluje generační střet mezi předválečnou a poválečnou generací. Nápadník je romantickou komedií o představách rodičů, jak by mělo vypadat štěstí jejich dětí. Tímto filmem scenárista Petr Jarchovský představil divákům svoji maminku, jejíž příběh vynechal v Pelíšcích, kde se s jejímdespotickým otcem potýkala její sestra Jindřiška (v tomto filmu dětská herečka Tereza Hladíková).


Diváci uvidí stejně jako v předchozích filmech trilogie například Gabrielu Míčovou, Karla Dobrého, Sabinu Remundovou, Davida Novotného, Lenku Krobotovou, Kláru Melíškovou, ale v menších rolích také například muzikanty Kryštofa Michala nebo Jana Kalinu. Do dospělého věku doroste také Karlík, kterého si zahrál Filip Březina.

Film Nápadník tak zakončí celou trilogii Zahradnictví, projekt, kdy se všechny tři díly objevily v kinech v jednom roce. Rodinný přítel v dubnu a Dezertér v září 2017. Na Nápadníka budou moct diváci přijít od 16. listopadu 2017.

Filmový plakát. Snímek Nápadník (2017) Závěrečný díl trilogie Zahradnictví.

Filmový plakát. Snímek Nápadník (2017) Závěrečný díl trilogie Zahradnictví.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz