6. září 2019 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Rapperka Nicki Minaj skončila s kariérou. Chci se věnovat rodině, napsala

Raperka Nicki Minaj na Met Gala v New Yorku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Raperka Nicki Minaj na Met Gala v New Yorku. | foto: Reuters

LOS ANGELES Zpěvačka Nicki Minaj (vlastním jménem Onika Tanya Marajová), která se proslavila nevybíravými texty a charakteristickou image, oznámila novinku překvapeným fanouškům na sociální síti Twitter. Minaj se stala první rapperkou, která celosvětově prodala více než 100 milionů nahrávek.

Minaj oznámila novinku svým dvaceti milionům fanoušků na sociální síti Twitter. Informace byla o to překvapivější, že zpěvačka předtím nemluvila o svatbě, ačkoliv si na sociálních sítích změnila přezdívku na Ms. Petty podle příjmení svého současného přítele Kennetha Pettyho, nebo o tom, že by čekala potomka.

Nicki Minaj.
Zpěvačka Nicki Minaj ve zlatých poloprůhledných šatech

„Rozhodla jsem se skončit a mít konečně rodinu. Vím, že jste teď šťastní. Svým fanouškům vzkazuji, aby dále poslouchali mé písně a živili můj odkaz, dokud nezemřu,“ napsala v příspěvku, který sdílelo již více než 160 tisíc lidí. Fanoušci spekulují, zda jde o konec definitivní, nebo zda si jen zpěvačka chce odpočinout. 


V případě Nicki Minaj lze tvrdit, že měla velice úspěšný start, na který se jí ale nikdy nepodařilo úplně navázat. Na světovou hudební scénu vtrhla s albem Pink (2010) a z něj vzešlým singlem Starships (2012). Vydala ještě další dvě alba The Pinkprint (2014) a Queen (2018), která se ale dočkala poněkud vlažnějšího přijetí a slabších prodejů v porovnání s veleúspěšným debutem. 


I tak je ale první rapperkou v historii, která prodala více než 100 milionů alb. Na svém kontě má dokonce šest cen American Music Awards a deset nominací na Grammy

Je nicméně pravdou, že zpěvačka se poslední měsíce potýkala s nezájmem promotérů o svou osobu. Na svém posledním turné byla dokonce nucena několik koncertů (včetně toho v Bratislavě, který měl proběhnout letos v únoru) takřka na poslední chvíli odříct. Po skončení katastrofální koncertní šňůry dala zpěvačka v dubnu vale svým dlouholetým manažerům. Poslední kapkou mohl být neúspěch na hudebních cenách, jako byly například MTV Video Music Awards. 

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!