28. dubna 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Režisér Šestého smyslu spojí pokračování dvou svých úspěšných filmů do jednoho

Snímek Vyvolený (2010) Bruce Willis a Samuel L. Jackson. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Vyvolený (2010) Bruce Willis a Samuel L. Jackson. | foto: Walt Disney Pictures

M. Night Shyamalan oznámil, že jeho nový film Glass bude pokračování hned dvou kritikou i diváky dobře přijatých snímků - Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016). Ambiciózní projekt má plánovanou premiéru v kinech začátkem roku 2018.

M. Night Shyamalan odpovídal na vzkazy fanoušků na sociální síti Twitter a tam také prozradil informace o plánovaném filmu Glass. Ten by měl být pokračováním dvou předchozích filmů a již podle názvu je patrné, že se pravděpodobně zaměří hlavně na postavu Eliaha Price (Samuel L. Jackson) z filmu Vyvolený, kterému nikdo neřekne jinak než pan Skleněný (Glass - anglicky sklo).

Režisér také prozradil, že snímek Glass má premiéru naplánovanou na 18. ledna 2018.

Vyvolený (2000) vypráví příběh nedobrovolného superhrdiny Davida (Bruce Willis), který jako jediný přežije devastující vlakové neštěstí a bezděky tak zjistí, že je nezranitelný. Odpověď na všechny otázky mu může nabídnout jen sběratel komiksů s genetickou nemocí kostí Eliah Price (Samuel L. Jackson), posměšně zvaný pan Skleněný.

Hrdinou snímku Rozpolcený (2016) je Kevin (James McAvoy), který má poruchu osobnosti. Místo „tradiční“ rozdvojené jich má ale rovných dvacet tři. Uvězní u sebe ve sklepě tři dívky, které se zuby nehty snaží uniknout. Kevinovi se v té době už ale rodí dvacátá čtvrtá osobnost a podle všeho to nebude zrovna kladný hrdina...

Režisér Shyamalan se úspěchem Rozpolceného vrátil na pomyslné režisérské výsluní. Jeho předchozí snímky Žena ve vodě (2006), Poslední vládce větru (2010), Po zániku Země (2013) a třeba The Visit (2015) rychle upadly do zapomnění. V případě Posledního vládce větru se podle mnohých jedná o nejhorší film všech dob.

Najdete na Lidovky.cz