12. listopadu 2014 7:34 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Rihanna, Springsteen či Metallica hráli na obřím kocertu pro veterány

Zpěvačka Rihanna na koncertě na počest válečných veteránů ve Washingtonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvačka Rihanna na koncertě na počest válečných veteránů ve Washingtonu. | foto: Reuters

WASHINGTON Ve Washingtonu se v úterý večer (ve středu brzy ráno SEČ) uskutečnil obří koncert desítek popových a rockových hvězd včetně například Bruce Springsteena, Metalliky, Dave Grohl, Eminema či Rihanny na počest amerických veteránů.

Na pódiu nedaleko Bílého domu se před statisíci diváků objevily podle zahraničních agentur i hollywoodské hvězdy Tom Hanks, Steven Spielberg a Meryl Streepová.

Vstup na mimořádnou akci Concert of valor (Koncert za chrabrost) byl zdarma, ale organizátoři vyzvali přítomné k dobrovolným příspěvkům pro válečné veterány, kteří potřebují pomoc. „Je to poprvé od mého návratu domů, co jsem se cítil oceněn, a to je mi 65 let. Zacházeli s námi jak se zločinci, když jsme se vrátili domů. Nedali nám žádnou slavnost,“ řekl agentuře AP invalidní veterán z Vietnamu Bobby Monk.

Koncert se konal ve Washingtonu nedaleko Bílého domu. Prezident Barack Obama se...
Zpěvačka Rihanna na koncertě na počest válečných veteránů ve Washingtonu.
Muzikant Bruce Springsteen patřil mezi desítky hvězd, které vystoupily na...
Kapela Metallica na Koncertě za chrabrost rozezpívala tisíce diváků.

První obří koncert tohoto druhu, který probíhal ve vlastenecké atmosféře se státními vlajkami Spojených států, uniformami a státní hymnou, přenášela živě televizní stanice HBO, která své vysílání na dobu představení uvolnila i pro diváky, kteří nemají její předplatné. Koncert začala Jennifer Hudsonová zazpíváním americké státní hymny. Vedení HBO uvedlo, že Concert of valor se může stát každoroční akcí.

Lidovky.cz, ČTK