17. ledna 2018 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Robert Plant se vrátí do Česka. Tentokrát zazpívá v Pardubicích

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Robert Plant & The Sensational Space Shifters (Plzeň, Amfiteátr Lochotín, 27.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Robert Plant & The Sensational Space Shifters (Plzeň, Amfiteátr Lochotín, 27.... | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Se svou kapelou The Sensational Space Shifters zazpívá rockový veterán Robert Plant už počtvrté v České republice. Praze se opět vyhne. Jeho koncert je naplánován na 31. července do pardubické Tipsport Areny.

Svoji současnou dvojgenerační kapelu The Sensational Space Shifters Plant poprvé představil v roce 2014, kdy byl jednou z hlavních hvězd festivalu Colours of Ostrava. Pak s ní v roce 2015 navštívil Brno a o rok později nadchl plzeňský amfiteátr Lochotín. Předtím už několikrát v Česku koncertoval s jinými formacemi, debutoval zde v roce 1993 a při památném spojení s Jimmym Pagem v Praze dvakrát dvojice vystoupila v roce 1998. „Velmi rád se do České republiky vracím, hraje se mi tu skvěle,“ řekl Plant LN před zatím posledním, plzeňským koncertem.

Robert Plant & The Sensational Space Shifters (Plzeň, Amfiteátr Lochotín, 27....
Robert Plant & The Sensational Space Shifters (Plzeň, Amfiteátr Lochotín, 27....

Skupinu The Sensational Space Shifters tvoří hudebníci, jejichž minulost je spojena s britským trip hopem (klávesista John Baggott, basista Billy Fuller), psychedelií (kytarista Liam Skin Tyson) a world music, jazze a blues (kytarista Justin Adams, bubeník Dave Smith). Z těchto složek se také skládá současná hudba, kterou s kapelou Robert Plant provozuje.

„Plantovi a jeho druhům se podařilo nevídané – skutečně vytvořit vlastní nezaměnitelný styl, který sestává z tak odlehlých vlivů, jako je anglický folk, africká a arabská world music, psychedelický rock (působící skutečně hodně „lysergově“), blues a některé trendy elektronické hudby,“ napsaly LN v recenzi zatím jejich posledního, loňského alba Carry Fire. Z něj - kromě tradiční části repertoáru, již tvoří „překopané“ písně Led Zeppelin a bluesové standardy - patrně Robert Plant zazpívá i v Pardubicích.

obzOndřej Bezr
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz