6. března 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Rokenrol v Latinské Americe. ,Stouni‘ na jeden večer obsadí česká kina

Rolling Stones během latinskoamerického turné (2016). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rolling Stones během latinskoamerického turné (2016). | foto: stounivkine.cz

V rámci projektu Jeden den, jeden večer, sto kin přijíždí 16. března na plátna kapela Rolling Stones. Dokument o jejich loňském turné po Latinské Americe, který kapelu zachycuje na vyprodaných stadionech i o samotě v hotelových pokojích, bude doplněn záznamem z jejich koncertu v Havaně.

Koncertování v Jižní Americe má svá specifika - horko, dusno a temperamentní fanoušci. Dokument Olé Olé Olé režiséra Paula Dugdalea mistrně vystihuje atmosferu turné ať už před publikem anebo v soukromí. Tohle je divoká a exotická cesta, na kterou se s Rolling Stones vyplatí jet!

Rolling Stones během latinskoamerického turné (2016).
Rolling Stones během latinskoamerického turné (2016).

„Stouni“ hráli už všude kromě jednoho místa - kubánské Havany. Havana Moon, záznam koncertu jedné z nejslavnějších kapel světa. Koncertu, který zbořil všechny dosavadní rekordy. Koncertu, který byl vyvrcholením jejich jihoamerického turné.

Tento unikátní večer mohou prožít diváci po celé ČR mimo jiné i v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Plzni, Olomouci, Havířově, Teplicích, Děčíně, Domažlicích, Chomutově, Jablonci nad Nisou, Karviné, Karlových Varech, Mostě, Opavě, Písku, Prostějově, Šumperku, Zlíně a mnoha dalších městech. Kompletní seznam zúčastnených kin najdete zde.

ROLLING STONES - OLÉ OLÉ OLÉ!

Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood, Charlie Watts

105 minut

ROLLING STONES - HAVANA MOON

Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood, Charlie Watts

107 - 117 minut

Lidovky.cz

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz