18. září 2016 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Rolling Stones přivezli do Toronta dokument o koncertě na Kubě

Na vernisáž si Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood a Charlie Watts, jimž... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na vernisáž si Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood a Charlie Watts, jimž... | foto: Reuters

TORONTO Jedním z očekávaných snímků vrcholícího festivalu v kanadském Torontu se v pátek stala premiéra dokumentu o latinskoamerickém turné kapely Rolling Stones, které letos v březnu vyvrcholilo jejich historickým koncertem na Kubě.

Film nazvaný The Rolling Stones Olé Olé Olé!: Cesta po Latinské Americe pojednává o koncertech v Peru, Kolumbii či Brazílii, jeho ústředním motivem je však příprava a uskutečnění vůbec prvního vystoupení legendární britské skupiny na komunistickém ostrově.

Kapela kolem Mika Jaggera a Keitha Richardse se v březnu zařadila mezi první představitele hudby z „imperialistických“ zemí, kterým režim umožnil uspořádat na Kubě koncert.

Některé záběry filmu podle agentury Reuters ukazují bezbřehé nadšení fanoušků, kteří se poprvé dočkali své vysněné kapely. „Tohle se podle mě stane, když se snažíte něco potlačit, potom se jisté věci zjevně posílí,“ komentoval emoce fanoušků v zemi omezující svobodu projevu kytarista Richards.

Skupina, která vznikla v Londýně v roce 1962 tři roky poté, co se Fidel Castro chopil moci na Kubě, byla nucena koncert na ostrově v průběhu jeho přípravy odložit. Jeho termín totiž kolidoval s narychlo oznámenou návštěvou amerického prezidenta Baracka Obamy, která se stala dalším ze symbolů pozvolného otevírání se Kuby světu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!