Neděle 31. května 2020svátek má Kamila 13 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Romanovci v ulicích Brna. Amazon připravuje seriál o ruské panovnické dynastii

Poslední car Mikuláš II. se svou rodinou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslední car Mikuláš II. se svou rodinou. | foto: Wikimedia/Autor: neznámý – Beinecke Library: Romanov Family Album 2

Matthew Weiner, tvůrce seriálu Šílenci z Manhattanu (Mad Men) dostal od společnosti Amazon 50 milionů dolarů a pokyn k natočení osmidílného seriálu o slavné ruské carské dynastii. Zahrají si v něm Aaron Eckhart nebo Christina Hendricksová. Natáčení jedné epizody probíhalo i v Brně. Seriál má premiéru plánovanou na jaro 2018.

Seriál Šílenci z Manhattanu má na kontě tři Zlaté glóby a čtyři ceny Emmy v kategorii dramatických pořadů. Matthew Weiner, jeho tvůrce, byl tak jasným kandidátem pro výpravný seriál o bouřlivém období čtyř století v Rusku. Obchodní společnost Amazon, která od roku 2015 začala natáčet vlastní dramatické seriály, na plánovaný osmidílný seriál vyhradila 50 milionů dolarů. Pro srovnání, jedna série populárního drogového seriálu Narcos z produkce Netflixu stojí zhruba polovinu.

Seriál má být, podle slov tvůrců, kronikou této dynastie. Každá epizoda se tak zaměří na jinou dobu během období panování Romanovců. Každá bude mít tudíž i jiné herecké obsazení. Původní Romanovci vládli v Rusku od roku 1613 a vymřeli po meči v roce 1740. Následující vládnoucí dynastie Holštýnsko-Gottorpská ale ke svému rodovému jménu jméno Romanovců rovněž přidala. Většinou se tedy uvádí, že Romanovci byli všichni carové od roku 1613 včetně Mikuláše II, posledního cara. Právě obdobím od roku 1613 do roku 1917, kdy monarchii v Rusku ukončila revoluce, se bude seriál Romanovci zaobírat.

V seriálu si zatím neupřesněné role zahrají Aaron Eckhart (Pád Londýna, Temný rytíř), Christina Hendricksová (Drive, Oddělen) nebo Isabella Huppertová (Okno z ložnice, Kaktus). Poslední jmenovaná se na svém Instagramu pochlubila fotkami z Brna, kde se jeden z dílů natáčel.

11.září 2017 v 15:35, příspěvek archivován: 19.září 2017 v 13:16

O produkci seriálu v České republice se stará společnost Stillking Films. Podle údajů dodaných společností Státnímu fondu kinematografie měl seriálový štáb podle plánu strávit v České republice 16 natáčecích dní a posledním takovým dnem měl být pátek 15. září. V Česku se má odehrávat pouze část jedné epizody a zatím není jasné, zda se natáčelo i jinde než v Brně.

V posledních měsících způsobil skandál film Matilda. Ten pojednává hlavně o tajném mileneckém vztahu Mikuláše II. s petrohradskou  baletkou Matildou Kšesinskou. To Rusku, kde byl Mikuláš II. prohlášen za mučedníka a světce, není zrovna po chuti. Kreml film veřejně odsoudil a největší ruský řetězec kin ho odmítl promítat. 

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...