25. dubna 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Ropa, indiáni i FBI. Scorsese, DiCaprio a De Niro zvažují film podle bestselleru

Režisér Martin Scorsese a jeho oblíbený herec Leonardo DiCaprio. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Režisér Martin Scorsese a jeho oblíbený herec Leonardo DiCaprio. | foto: Reuters

The Killers of the Flower Moon (Zabijáci květinového měsíce, indiánský název pro květen) je bestsellerová kniha Davida Granna. Kolem adaptace začíná kroužit režisér Martin Scorsese a přizval si k sobě Leonarda DiCapria a Roberta De Nira.

Příběh knihy je o záhadném vraždění indiánů z kmene Osage, když se na jejich území v Oklahomě najdou naleziště ropy. Následná situace je natolik špatná, že do situace musí zasáhnout vláda. Kniha je v zásadě i nepřímou biografií J. Edgarda Hoovera, prvního řiditele FBI (amerického úřadu pro vyšetřování), který díky vraždám Osagů zažil raketový karierní vzestup.

O konkrétním obsazení a detailech adaptace ještě nic známo není. David Grann je zároveň autorem knihy Ztracené město Z. Její adaptace je v českých kinech od 20. dubna letošního roku a v hlavní roli v ní ztvárnil herec Charlie Hunnam.

Scorsese s DiCapriem už společnou historii mají - spolupracovali na filmech Gangy New Yorku, Letec, Vlk z Wall Street, Prokletý ostrov a Skrytá identita. To samé platí o Scorsesem a De Nirovi - z tohoto spojení vznikly snímky Mafiání, Casino, Zuřící býk, Taxikář a Král komedie. Ani pro DiCapria a De Nira nepůjde o první spolupráci. Spolu natočili třeba snímek Dospívání po americku nebo krátký film The Audition, který sloužil jako reklama na kasíno.

Leonardo DiCaprio ve filmu  Before the Flood (Je s námi konec?)
Herec svou náklonnost k Hilary otevřeně přiznal již na počátku její kampaně....

Najdete na Lidovky.cz