25. dubna 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Ropa, indiáni i FBI. Scorsese, DiCaprio a De Niro zvažují film podle bestselleru

Režisér Martin Scorsese a jeho oblíbený herec Leonardo DiCaprio. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Režisér Martin Scorsese a jeho oblíbený herec Leonardo DiCaprio. | foto: Reuters

The Killers of the Flower Moon (Zabijáci květinového měsíce, indiánský název pro květen) je bestsellerová kniha Davida Granna. Kolem adaptace začíná kroužit režisér Martin Scorsese a přizval si k sobě Leonarda DiCapria a Roberta De Nira.

Příběh knihy je o záhadném vraždění indiánů z kmene Osage, když se na jejich území v Oklahomě najdou naleziště ropy. Následná situace je natolik špatná, že do situace musí zasáhnout vláda. Kniha je v zásadě i nepřímou biografií J. Edgarda Hoovera, prvního řiditele FBI (amerického úřadu pro vyšetřování), který díky vraždám Osagů zažil raketový karierní vzestup.

O konkrétním obsazení a detailech adaptace ještě nic známo není. David Grann je zároveň autorem knihy Ztracené město Z. Její adaptace je v českých kinech od 20. dubna letošního roku a v hlavní roli v ní ztvárnil herec Charlie Hunnam.

Scorsese s DiCapriem už společnou historii mají - spolupracovali na filmech Gangy New Yorku, Letec, Vlk z Wall Street, Prokletý ostrov a Skrytá identita. To samé platí o Scorsesem a De Nirovi - z tohoto spojení vznikly snímky Mafiání, Casino, Zuřící býk, Taxikář a Král komedie. Ani pro DiCapria a De Nira nepůjde o první spolupráci. Spolu natočili třeba snímek Dospívání po americku nebo krátký film The Audition, který sloužil jako reklama na kasíno.

Leonardo DiCaprio ve filmu  Before the Flood (Je s námi konec?)
Herec svou náklonnost k Hilary otevřeně přiznal již na počátku její kampaně....

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.